Pneumatyczne elementy mocujące marki Kipp

Pneumatyczne elementy mocujące marki Kipp Kipp

Firma Heinrich Kipp Werk oszerzyła swój asortyment o pneumatyczne elementy mocujące. Produkty są przeznaczone do prostych zadań polegających na mocowaniu i pozycjonowaniu. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie przedmioty obrabiane muszą być szybko wymieniane w sposób zautomatyzowany: na przykład przy wymianie palet, płyt montażowych czy też osprzętu robotów.

Ze względu na solidną konstrukcję elementy mocujące Kipp dobrze dostosowują się do rygorystycznych warunków obowiązujących przy produkcji półprzewodników, w przetwórstwie spożywczym oraz w środowiskach produkcji farmaceutyków i kosmetyków. Dostępne są następujące produktyL

Powiązane firmy

* Dwa różne adaptery pozycjonujące (jednostronnego lub dwustronnego działannia) do mocowania przy użyciu sworzni. Gwarantują siłę mocującą 30 względnie 40 N (przy 0,5 MPa). Wersja z kołnierzem posiada funkcję zabezpieczającą – w razie spadku ciśnienia powietrza następuje reakcja wbudowanej sprężyny.

* Trzpienie mocujące, umożliwiające mocowanie z użyciem tulei pozycjonujących. Oba dostępne warianty różnią się zasadą mocowania: wariant 1 w stanie wyjściowym jest naprężony przez sprężynę. Siła mocująca wynosi wówczas 50 N. Po wpływem sprężonego powietrza trzpień mocujący zostaje poluzowany. Wariant 2: poluzowanie jest obecne w stanie wyjściowym. Pod działaniem sprężonego powietrza trzpień mocujący osiąga siłę mocującą 150 N (przy 0,5 MPa).

* Tuleje centrujące do bezpośredniego mocowania przedmiotów obrabianych. Umożliwiają mocowanie detali o średnicy 16-20 mm z siłą zacisku 77 N (przy 0,5 MPa).

Elementy mocujące przedstawione przez Kipp mają korpusy wykonane ze stali nierdzewnej, są wyposażone w hartowane piny i tuleje oraz uszczelki z elastomeru NBR. Ich atutem jest duża dokładność powtarzania (ok. ± 0,2 mm). Z kolei ciśnienie robocze mieści się w granicach 0,3-0,7 MPa.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę