Nowości w ofercie Stäubli

Staubli
Reklama
Reklama

Podczas targów INNOFORM firma Stäubli zaprezentuje swoje produkty dla klientów z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jako producent systemów szybkozłączy przemysłowych posiada wyspecjalizowane rozwiązania dla tej gałęzi przemysłu.

Wciąż rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty z tworzyw sztucznych spowodowało, że wytwórcy tychże elementów poszukują rozwiązań, które zoptymalizują ich wewnętrzne procesy produkcyjne.

Wychodząc im naprzeciw, firma Stäubli proponuje systemy mono- i multizłączy przeznaczonych do termoregulacji form wtryskowych oraz złącza do obiegów hydraulicznych i pneumatycznych. Zastosowanie szybkozłączy owocuje znaczącym skróceniem czasu przy przezbrajaniu formy wtryskowej. Kolejny krok, aby zredukować ten czas, to zastosowanie systemów mocowania na stołach wtryskarki. Dwa najpopularniejsze rozwiązania będą prezentowane na stoisku firmy. Doradcy techniczni Stäubli zapoznają odwiedzających z najnowszymi produktami dla tej wymagającej branży przemysłu.

Reklama

Produkty firmy Staubli dla przetwórstwa tworzyw sztucznych:
• mono- i multizłącza do termoregulacji form wtryskowych
• mono- i multizłącza do hydrauliki siłowej
• mono- i multizłącza wysokotemperaturowe do form odlewniczych
• systemy mocowania form wtryskowych
• systemy wspomagające transport i obsługę form wtryskowych

Reklama

Systemy szybkozłączy
Jako jeden z wiodących producentów systemów szybkozłączy na świecie od ponad 60 lat Stäubli oferuje systemy połączeń dla wszystkich typów cieczy, gazów i połączeń elektrycznych. Dostarcza zarówno rozwiązania standardowe, jak i specjalnie opracowane na potrzeby danej aplikacji. Długoletnia i ścisła współpraca z klientami z różnych sektorów przemysłu zaowocowała bogatym doświadczeniem firmy w dziedzinie łączenia różnego rodzaju mediów.

Pozostałe grupy produktów w ofercie Stäubli:
• szybkozłącza i linie sprężonego powietrza
• szybkozłącza do szerokiej gamy cieczy i gazów
• szybkozłącza do chłodzenia cieczą układów elektronicznych (np. procesory, konwertery itp.)
• multizłącza automatyczne i półautomatyczne
• multizłącza modułowe obsługujące gazy i ciecze
• przemysłowe złącza elektryczne
• systemy zmieniarek narzędzi dla robotów przemysłowych

Roboty przemysłowe
Ważnym elementem w ofercie firmy są również roboty przemysłowe. Roboty Stäubli cechują się niezawodnością, wysoką prędkością pracy, dokładnością, odpornością na wszystkie typy środowiska pracy, a przede wszystkim elastycznością w dostosowaniu się do jak największej liczby zadań. Z powodzeniem pracują w branżach takich jak: spożywcza, maszynowa, elektroniczna, przetwórstwa tworzyw sztucznych, farmaceutyczna i wiele innych.

Gama urządzeń obejmuje:
• Małe roboty cztero- i sześcioosiowe – bardzo szybkie ramiona robotyczne TP80 do przenoszenia i montażu małych elementów do 1 kg, roboty SCARA z serii TS o zasięgu do 800 mm oraz gama wydajnych robotów sześcioosiowych TX40 i TX60;
• Roboty średniej wielkości – wersje sześcioosiowe TX-90;
• TX2-90, RX160 zapewniające zasięg nawet do 2010 mm, dużą szybkość i nośność nawet do 20 kg;
• Roboty do dużych obciążeń – TX200 i TX200L – sześcioosiowe roboty o nośności do 150 kg i zasięgu 2594 mm do zastosowań w przemyśle metalowym, przetwórstwa tworzyw, fotowoltaicznym i innych;
• Roboty do zastosowań specjalnych – modele przystosowane do aplikacji: malowania, cleanroom,
pracujących w wysokiej wilgotności i warunkach sterylnych.

Firma oferuje również kompletną gamę kontrolerów robotów, w tym nowe wersje CS9. Do robotów dostarcza też oprogramowanie bazujące na wydajnym języku VAL3.

* * * * *

O firmie
Stäubli jest dostawcą mechatronicznych rozwiązań w trzech dziedzinach: robotów przemysłowych, szybkozłączy i maszyn włókienniczych. Firma zatrudnia ponad 4,5 tys. pracowników i obsługuje klientów w 80 krajach na świecie. W Polsce oddział Stäubli znajduje się pod Łodzią w miejscowości Łagiewniki Nowe. Pracuje w nim doświadczona kadra przedstawicieli handlowych i doradców technicznych.

Na targach INNOFORM Stäubli zaprezentuje swoją ofertę na stoisku 83.

Źródło: Stäubli

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama