Nowy blok w Elektrowni Łagisza za 1,5 mld złotych

Wikipedia/Arielbedzin
Reklama
Reklama

W Elektrowni Łagisza powstanie blok gazowo-parowy o mocy 413 MW. Warta 1,5 mld zł inwestycja ma być gotowa pod koniec 2018 roku. Budowę bloku w połowie współfinansować będą Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR). Porozumienie w tej sprawie przedstawiciele Grupy Tauron i PIR podpisali w 20 marca br. w Będzinie.

- Wysokosprawna elektrociepłownia zastąpi pracujące w Elektrowni Łagisza bloki węglowe o mocy 120 MW, których eksploatacja przewidziana jest do końca 2017 r. Jednostka spełniać będzie wszystkie normy środowiskowe, redukując w ten sposób poziom emisji do atmosfery dwutlenku węgla, tlenków siarki, pyłów i tlenku azotu - powiedział Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Reklama

Inwestycja w Łagiszy, który jest dziś jednym z podstawowych źródeł zasilania w ciepło dla Będzina i Dąbrowy Górniczej, a w przyszłości po roku 2017 również Sosnowca, docelowo zapewni ciepło 700 tys. mieszkańcom aglomeracji.

Jak informują przedstawiciele Tauronu i PIR, w szczycie prac przy budowie nowego bloku w Łagiszy zatrudnionych będzie około 500 osób.

Reklama

źródło: Puls Biznesu

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama