Nowy frez CoroMilll MF80 do frezowania z dużą wydajnością

Nowy frez CoroMilll MF80 do frezowania z dużą wydajnością Sandvik Coromant

Firma Sandvik Coromant powiększa swoją ofertę narzędzi frezarskich o nowy frez CoroMilll MF80 do zastosowań w branży samochodowej, przeznaczony do obróbki materiałów z grup ISO K i ISO P pod kątem bliskim 90 stopni z ograniczeniami od strony mocowania.

Ta nowa koncepcja frezarska, oparta na platformie technologicznej zbliżonej do dostępnego już frezu CoroMill 345, oferuje korpus frezu lżejszy o 40% z ochroną w postaci płytki podporowej oraz dużą gęstość ostrzy, aby umożliwiać bezpieczną i stabilną obróbkę, nawet w narażonych na drgania zastosowaniach na długich wysięgach. Kąt przystawienia wynoszący 89,5 stopnia umożliwia wieloostrzowemu frezowi pracę blisko mocowania, co nie tylko znacznie zwiększa stopień wykorzystania obrabiarki, lecz także zapewnia większą trwałość narzędzia przy mniejszej liczbie wybraków.

Frez

Płytki mają osiem krawędzi skrawających, ochronę przed wiórami oraz zoptymalizowaną mikrogeometrię, które zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawniejsze odprowadzanie wiórów, a także ostrze wiper, które gwarantuje wyjątkową gładkość powierzchni obrobionej. Nachylenie krawędzi skrawającej zapewnia płynny przebieg i małe opory skrawania, co czyni z frezu idealne narzędzie do obróbki przedmiotów o cienkich ściankach oraz takich konfiguracji obrabiarki, które cechuje mała stabilność. 

Podczas testu porównawczego zgrubnego frezowania walcowo-czołowego z udziałem produktu konkurencyjnej marki frez Coromill MF80 wykazał się imponującym zwiększeniem trwałości ostrzy narzędzia o 67%, co z kolei podniosło ogólną produktywność o 60%. Po upływie 40 minut czasu obróbki rywalizacja zakończyła się następującym wynikiem: 15 przedmiotów świeżo obrobionych przez frez Sandvik Coromant i dziewięć obrobionych przez konkurencyjny produkt. Zabezpieczająca płytka podporowa i duża liczba krawędzi płytki skutecznie obniżyła koszt jednostkowy wytworzenia podczas tej obróbki zgrubnej.

Źródło: Sandvik Coromant

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę