Nowy frez czołowy do obróbki wykańczającej żeliwa

Nowy frez czołowy Kennametal do obróbki wykańczającej żeliwa Kennametal

Kennametal wprowadza do oferty nową serię frezów nasadzanych czołowych do obróbki żeliwa – KCFM 45. Nowy frez przekracza najsurowsze wymagania dotyczące jakości powierzchni.

Dzięki stałym i regulowanym kieszeniom na płytki nowe frezy mogą znaleźć zastosowanie w aplikacjach do obróbki średnio-dokładnej i wykańczającej, przekraczając najsurowsze wymogi dotyczące jakości powierzchni. Dzięki dostępnym płytkom z węglika, ceramicznym i PcBN nowe narzędzie jest elastyczne, tanie i przyjazne dla użytkownika. Nadaje się idealnie do zastosowań w dowolnym centrum obróbczym CNC.

Oferta płytek

Płytki z węglika są idealne do obróbki przy mniejszych prędkościach obrotowych oraz w przypadku cienkościennych detali i mniej stabilnych warunków pracy, podczas gdy płytki ceramiczne (gatunek KY3500) mogą być stosowane w zakresie większych prędkości skrawania, zapewniając większą produktywność. Oba oferują doskonałe parametry. W przypadku obróbki wykańczającej, płytki PcBN zapewniają najlepszą możliwą jakość wykończenia powierzchni, trwałość narzędzia i wydajność.

Dzięki frezowi czołowemu KCFM 45, użytkownicy mogą stosować i łączyć różne rodzaje płytek, aby dopasować je do wymogów aplikacji i warunków obróbki – powiedział Michael Hacker, kierownik produktu w Kennametal. Na przykład, można użyć płytek wykańczających PcBN w gniazdach regulowanych oraz płytek ceramicznych i węglikowych we wszystkich pozostałych gniazdach do obróbki na mokro i przy małej wielkości produkcji. Niezależnie od konfiguracji, KCFM 45 przekracza najwyższe wymagania dotyczące jakości powierzchni.

Rekomendowana konfiguracja płytek do obróbki na sucho i na mokro.


Brak zafalowań

Płytki są zamocowane pod dodatnim kątem osiowym i lekko ujemnym kątem promieniowym, co zapewnia dłuższą żywotność narzędzia. Zapewnia to znacznie mniejsze siły skrawania niż w przypadku konkurencyjnych frezów czołowych do obróbki żeliwa, pozwalając wyeliminować drgania i dodatkowo poprawić jakość powierzchni.

KCFM 45 z regulowanymi gniazdami może zapewnić chropowatość powierzchni 0,8 μm Ra lub lepszą oraz zafalowania mniejsze od 10 μm Wt – dodał Michael Hacker.

Frez KCFM 45 jest idealny do obróbki żeliwa szarego, aplikacji CGI oraz do obróbki średnio-dokładnej i wykańczającej.

Źródło: Kennametal

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę