PAFANA prezentuje narzędzia „Smartcut”

PAFANA
Reklama
Reklama

Historia Pabianickiej Fabryki Narzędzi sięga wczesnych lat powojennych. Od tamtego czasu firma nieprzerwanie produkuje różnego rodzaju narzędzia, począwszy od tych prostych typu: siekiery, młotki, łomy, a skończywszy na narzędziach do ręcznej obróbki drewna. Tym razem prezentuje narzędzia „Smartcut”.

PAFANA oferuje uniwersalne (jednoostrzowe) narzędzie tokarskie do wiercenia (1) w pełnym materiale z możliwością roztaczania (2), toczenia poprzecznego (3) i wzdłużnego (4).

narzędzia tokarskie Pafana smartcut

W tym przypadku korzyści dla klienta to: zmniejszenie kosztów narzędziowych w wyniku zastosowania jednego narzędzia do wielu zabiegów technologicznych, możliwość wykonania płaskiego dna wierconego otworu, skrócenie czasu przezbrojenia i przeprogramowania maszyny, szeroki zakres wierconych otworów w pełnym materiale od Ø8 do Ø32 mm oraz kierunkowe chłodzenie przez narzędzie, które zapewnia prawidłowe odprowadzenie wiórów i ciepła z obszaru obróbki.

Reklama

Możliwe jest wykonywanie otworów o nieznacznie mniejszej lub większej średnicy od średnicy nominalnej D (tabela poniżej). Wiercenie pozaosiowe.

średnice narzędzi tokarskich Pafana smartcut

 

Wiercenie (1):

narzędzie Pafana smartcut

Głębokość wiercenia (1):

tabela głębokości wiercenia narzędzi Pafana smartcut

Powiązane firmy

Reklama

W czasie wiercenia otworów w materiale pełnym należy stosować obfite doprowadzenie chłodziwa o ciśnieniu 510 barów i cykl odwiórowania.

Roztaczanie (2):

narzędzie tokarskie Pafana smartcut

Głębokość skrawania / posuw – 2.25 x D.

Narzędzie o niepozornym wyglądzie sprawdza się nawet w niekorzystnych warunkach skrawania. Solidna konstrukcja z chwytem do zastosowania w nowoczesnych maszynach CNC daje możliwość zaistnienia płytce wymiennej XPNT (wielkość 04-17) – do zastosowania w materiałach ze stali, stali odpornej na korozję, żeliwa oraz płytce XPET (wielkość 04-17) – do zastosowania w materiałach ze stopów lekkich.

narzędzia Pafana smartcut

Obróbka różnego rodzaju materiałów oraz możliwości wykonania czterech operacji obróbkowych świadczą o uniwersalności tego narzędzia.

Źródło: PAFANA

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama