PAFANA prezentuje narzędzia „Smartcut”

PAFANA prezentuje narzędzia „Smartcut” PAFANA

Historia Pabianickiej Fabryki Narzędzi sięga wczesnych lat powojennych. Od tamtego czasu firma nieprzerwanie produkuje różnego rodzaju narzędzia, począwszy od tych prostych typu: siekiery, młotki, łomy, a skończywszy na narzędziach do ręcznej obróbki drewna. Tym razem prezentuje narzędzia „Smartcut”.

PAFANA oferuje uniwersalne (jednoostrzowe) narzędzie tokarskie do wiercenia (1) w pełnym materiale z możliwością roztaczania (2), toczenia poprzecznego (3) i wzdłużnego (4).

narzędzia tokarskie Pafana smartcut

W tym przypadku korzyści dla klienta to: zmniejszenie kosztów narzędziowych w wyniku zastosowania jednego narzędzia do wielu zabiegów technologicznych, możliwość wykonania płaskiego dna wierconego otworu, skrócenie czasu przezbrojenia i przeprogramowania maszyny, szeroki zakres wierconych otworów w pełnym materiale od Ø8 do Ø32 mm oraz kierunkowe chłodzenie przez narzędzie, które zapewnia prawidłowe odprowadzenie wiórów i ciepła z obszaru obróbki.

Możliwe jest wykonywanie otworów o nieznacznie mniejszej lub większej średnicy od średnicy nominalnej D (tabela poniżej). Wiercenie pozaosiowe.

średnice narzędzi tokarskich Pafana smartcut

 

Wiercenie (1):

narzędzie Pafana smartcut

Głębokość wiercenia (1):

tabela głębokości wiercenia narzędzi Pafana smartcut

W czasie wiercenia otworów w materiale pełnym należy stosować obfite doprowadzenie chłodziwa o ciśnieniu 510 barów i cykl odwiórowania.

Roztaczanie (2):

narzędzie tokarskie Pafana smartcut

Głębokość skrawania / posuw – 2.25 x D.

Narzędzie o niepozornym wyglądzie sprawdza się nawet w niekorzystnych warunkach skrawania. Solidna konstrukcja z chwytem do zastosowania w nowoczesnych maszynach CNC daje możliwość zaistnienia płytce wymiennej XPNT (wielkość 04-17) – do zastosowania w materiałach ze stali, stali odpornej na korozję, żeliwa oraz płytce XPET (wielkość 04-17) – do zastosowania w materiałach ze stopów lekkich.

narzędzia Pafana smartcut

Obróbka różnego rodzaju materiałów oraz możliwości wykonania czterech operacji obróbkowych świadczą o uniwersalności tego narzędzia.

Źródło: PAFANA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę