PaintExpo 2020 anulowane

PaintExpo 2020 anulowane

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i ostrzejsze przepisy dotyczące higieny i odległości dla targów w Badenii-Wirtembergii oraz utrzymujące się ograniczenia dotyczące podróży międzynarodowych, PaintExpo 2020 zostało odwołane. Kolejne wiodące na świecie targi technologii powłok przemysłowych odbędą się zgodnie z planem w 2022 r.

Razem z naszymi wystawcami i partnerami mieliśmy nadzieję, że w październiku zorganizujemy PaintExpo 2020 z odpowiednimi środkami BHP dla wszystkich uczestników. Jednak w międzyczasie okoliczności uległy zmianie, między innymi ze względu na nowe przepisy dotyczące organizacji targów w Badenii-Wirtembergii. Ostatecznie musimy odwołać imprezę – mówi Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający organizatorów imprez FairFair. Decyzja ta została podjęta na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród wszystkich wystawców PaintExpo 2020, z których spora część była również przeciwna kolejnemu przełożeniu targów.

Wiele firm boryka się obecnie z ekonomicznymi skutkami pandemii, przez co udział w targach nie znajduje się na szczycie ich listy priorytetów. Poza tym ochrona zdrowia i zapobieganie rozprzestrzenianiu się infekcji również nadal odgrywają kluczową rolę. W rezultacie kontakt twarzą w twarz i podróżowanie są ograniczone do absolutnie niezbędnej interakcji. Co więcej, firmy w niektórych przypadkach zabraniają wizyt na targach, a podróże międzynarodowe nadal podlegają ścisłym ograniczeniom. Wymogi określone w planowanym regulaminie wydanym przez rząd landu Badenii-Wirtembergii są kolejnym ważnym powodem, dla którego organizator zdecydował się nie organizować PaintExpo 2020.

Zamierzamy teraz poświęcić całą naszą energię na przygotowanie kolejnego regularnie planowanego PaintExpo, aby zapewnić sektorowi przemysłowemu możliwie najlepsze warunki do udanego udziału w targach. Kolejne wiodące na świecie targi technologii powłok przemysłowych odbędą się w centrum wystawowym w Karlsruhe w dniach 26-29 kwietnia 2022 roku.

Źródło: PaintExpo

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę