Panel operatorski dla branży samochodowej

B&R
Reklama
Reklama

 

Firma B&R opracowała nowy terminal operatorski, dostosowany do potrzeb specjalistów ds. utrzymania ruchu i serwisantów działających w branży samochodowej.

Jego konstrukcja zapewnia szybki i łatwy dostęp do wyświetlacza, komputera przemysłowego i elementów operacyjnych. Operatorzy mogą wymieniać poszczególne komponenty bez zatrzymywania linii. Możliwa jest również szybka instalacja nowej, wydajniejszej wersji komputera przemysłowego.

Reklama

Możliwość niezależnej wymiany jednostek
Nowy terminal operatorski składa się z dwóch niezależnych jednostek: komputera i jednostki rozszerzeń. Dzięki czterem szybko zwalnianym łącznikom pracownicy serwisowi mogą łatwo otworzyć tylne drzwiczki kontrolne, aby uzyskać dostęp do przewodów wyświetlacza i komputera. Zapewniony jest również łatwy dostęp do jednostki rozszerzeń funkcjonalnych. Komputer i jednostki rozszerzeń mają osobne zasilanie, dlatego obwody bezpieczeństwa maszyny pozostają zamknięte podczas wymiany sprzętu HMI.

Reklama

Zwarta konstrukcja z możliwością adaptacji
Komputer oraz umieszczone razem z nim w eleganckiej obudowie jednostki rozszerzeń można łatwo dostosować do standardów operacyjnych obowiązujących w danej fabryce. Obudowa o wymiarach zewnętrznych 442 x 511 x 86 milimetrów mieści 15-calowy wyświetlacz. Dzięki dwóm miejscom instalowania kołnierza ramienia wahliwego – na górze i na dole obudowy – urządzenie może być zarówno zawieszane, jak i montowane na stojaku. Sposób zamontowania można zmienić również na miejscu montażu.

www.br-automation.com

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama