parts2clean 2022 w trudnym otoczeniu

parts2clean na drodze do starych sił w trudnym otoczeniu parts2clean

Prawie każdy z ponad 2300 odwiedzających tegoroczną edycję parts2clean przybył do Stuttgart Exhibition Center uzbrojony w konkretne zadania i projekty. Dla około 140 wystawców z 16 różnych krajów zaowocowało to wysokiej klasy leadami, które zapowiadają nawiązanie ciekawych kontraktów w dalszej działalności. W porównaniu z zeszłorocznym wydarzeniem, parts2clean 2022 znacząco rozwinął się we wszystkich obszarach.

Pod koniec trzeciego i ostatniego dnia 19. edycji parts2clean było jasne, że wymagania dotyczące przemysłowego czyszczenia części i powierzchni stają się coraz bardziej zróżnicowane i wymagające. Jednym z głównych wskaźników były zadania i projekty, które około 2300 odwiedzających (wzrost o ok. 15% w porównaniu z 2021 r.) przywiozło ze sobą do Stuttgartu. Udział uczestników spoza Niemiec wyniósł 25%, a najsilniej były reprezentowane takie kraje jak Szwajcaria, Austria, Holandia, Czechy i Polska. 

Jesteśmy zadowoleni z przebiegu tegorocznych targów parts2clean w obliczu panujących warunków – mówi Hendrik Engelking, global director w Deutsche Messe. – Ważniejsze dla nas jest jednak to, że udział w targach opłacił się naszym wystawcom. I rzeczywiście tak było, ponieważ większość ze 140 wystawców z 16 krajów, którzy prezentowali swoje nowe, udoskonalone i sprawdzone produkty i usługi w zakresie przemysłowego czyszczenia części i powierzchni, przeprowadziła bardzo konkretne rozmowy biznesowe.

Duża frekwencja na forum specjalistycznym i wręczenie pierwszych nagród FiT2clean

Forum specjalistyczne parts2clean było w tym roku ponownie jednym z magnesów dla odwiedzających. W tłumaczonych symultanicznie prezentacjach eksperci z dziedziny badań, stowarzyszeń handlowych i przemysłu przedstawili informacje na temat szerokiego zakresu tematów i trendów w przemysłowym czyszczeniu powierzchni i części. Prezentacje te były również transmitowane na żywo na stronie internetowej wydarzenia parts2clean.

Kolejną atrakcją na targach parts2clean 2022 było wręczenie nagrody FiT2clean Award za wybitne osiągnięcia i rozwiązania dla aktualnego wyzwania w dziedzinie czyszczenia części przemysłowych. Nagroda w wysokości 10 000 euro została przyznana Instytutowi Fraunhofera Inżynierii Produkcji i Automatyki (IPA) za nowe i niekonwencjonalne podejście polegające na zastosowaniu ciekłego gazu butanowego jako efektywnego i energooszczędnego medium czyszczącego.

Źródło: parts2clen

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę