parts2clean 2022 - targi i wiele więcej

Targi parts2clean 2022 z bogatym programem towarzyszącym Deutsche Messe

Elektromobilność i transformacja energetyczna, zmiany w technologiach produkcji i powlekania, nowe materiały i kombinacje materiałów oraz cyfryzacja produkcji to tylko niektóre z trendów wymagających nowych i dostosowanych procesów w czyszczeniu części i powierzchni.

Oprócz zanieczyszczeń pyłowych, coraz ważniejszym aspektem są zanieczyszczenia organiczne, nieorganiczne, a w niektórych przypadkach biologiczne w walce o spełnienie specyfikacji czystości.

 

"Wystawcy zaprezentują się na tegorocznych targach parts2clean i zaoferują rozwiązania we wszystkich obszarach przemysłowej technologii czyszczenia, aby sprostać tym nowym wymaganiom w wiodącym kontekście" - informuje Hendrik Engelking, dyrektor globalny w Deutsche Messe. "Na przykład przedstawione zostaną rozwiązania w zakresie usuwania drobnych cząstek i zanieczyszczeń chemiczno-filmowych, a także rozwiązania w zakresie poprawy efektywności energetycznej i zasobooszczędności, większej opłacalności i elastyczności".

Wiodące międzynarodowe targi części i czyszczenia powierzchni odbędą się w dniach 11-13 października 2022 r. w centrum wystawienniczym w Stuttgarcie (Niemcy).

Atrakcyjny program wspierający dodaje wartości wydarzeniu

Ale nie tylko międzybranżowe, technologiczne i materiałowe portfolio wystawiennicze sprawia, że wizyta w parts2clean 2022 powinna być ważna dla użytkowników technologii czyszczenia ze wszystkich branż. Wydarzenia towarzyszące programowi wspierającemu oferują wiedzę i doświadczenie, a także podejścia do rozwiązań w zakresie adaptacji i optymalizacji procesów w skondensowanej formie, której nie można znaleźć nigdzie indziej.

Całościowy obraz czystości komponentów w całym łańcuchu procesów

Wstępnie zdefiniowane wymagania dotyczące czystości można spełnić stabilnie i skutecznie, przyjmując całościowe spojrzenie na łańcuch procesów. Obejmuje to również – w wyniku coraz bardziej rygorystycznych wymagań dotyczących czystości komponentów – warunki środowiskowe. Specjalny pokaz zatytułowany "Czystość komponentów - holistyczne spojrzenie na łańcuch procesów", zorganizowany wspólnie z Cleaning Excellence Center (CEC), zapewnia odwiedzającym lepsze zrozumienie drogi do czyszczenia komponentów. Zaczyna się to od wstępnej obróbki przedmiotów obrabianych i rozciąga się od czyszczenia – w tym doboru odpowiedniej chemii procesowej – do czyszczenia pojemników i nośników przedmiotów obrabianych, po profesjonalne monitorowanie osiągniętej czystości za pomocą sprzętu laboratoryjnego i opakowań zgodnych z czystością w pomieszczeniu czystym. Specjaliści od czystości technicznej poprowadzą zwiedzających przez ten specjalny pokaz we wszystkie trzy dni targów.

Specialist forum podkreśla transfer wiedzy – od podstaw do szerokich trendów

Z tradycyjną obecnością ponad 1,300 uczestników na miejscu i wielu innych użytkowników na całym świecie za pośrednictwem transmisji na żywo, trzydniowe forum specjalistyczne parts2clean jest jedną z kluczowych atrakcji na pokazie.

"Wysoka jakość informacji i prezentacji sprawiła, że forum to stało się jednym z najbardziej poszukiwanych źródeł wiedzy w dziedzinie części i czyszczenia powierzchni dla gości krajowych i zagranicznych", informuje Engelking.

Znani eksperci z dziedziny nauki i badań, a także ze stowarzyszeń branżowych i samego przemysłu zaoferują swoją wiedzę i doświadczenie oraz rozwiązania porównawcze w jednocześnie przetłumaczonych (niemiecki <> angielski) wykładach na następujące tematy: Podstawy przemysłowych procesów czyszczenia, cyfryzacja, automatyzacja i monitorowanie procesów, a także wyzwania związane z zanieczyszczeniem filmowym. Klastry prezentacyjne koncentrujące się na wyzwaniach w elektromobilności i energetyce, a także precyzyjnym czyszczeniu dla ekstremalnych wymagań, na przykład urządzenia produkcyjne do litografii DUV i EUV, skupią się na wielu gorących tematach. Jeśli chodzi o udowodnienie osiągniętej czystości technicznej, artykuły w sekcji Analityka, Czystość techniczna, Zasady i przepisy dostarczą szczegółowych informacji, podczas gdy sesja "Znaczenie dla środowiska i gospodarka o obiegu zamkniętym" skupi się między innymi na rozwiązaniach w zakresie przygotowania mediów, zastępowania substancji krytycznych lub zakazanych oraz oszczędności energii i zasobów.

Kompletny program specjalistycznego forum ma zostać wydany w połowie września na stronie głównej parts2clean w punkcie menu "Wydarzenia poboczne". Udział w forum technicznym parts2clean jest bezpłatny dla uczestników targów. Ponadto prezentacje będą transmitowane na żywo na stronie internetowej wydarzenia parts2clean,

 

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę