parts2clean 2022 - targi i wiele więcej

Deutsche Messe
Reklama
Reklama

Elektromobilność i transformacja energetyczna, zmiany w technologiach produkcji i powlekania, nowe materiały i kombinacje materiałów oraz cyfryzacja produkcji to tylko niektóre z trendów wymagających nowych i dostosowanych procesów w czyszczeniu części i powierzchni.

Oprócz zanieczyszczeń pyłowych, coraz ważniejszym aspektem są zanieczyszczenia organiczne, nieorganiczne, a w niektórych przypadkach biologiczne w walce o spełnienie specyfikacji czystości.

Reklama

 

"Wystawcy zaprezentują się na tegorocznych targach parts2clean i zaoferują rozwiązania we wszystkich obszarach przemysłowej technologii czyszczenia, aby sprostać tym nowym wymaganiom w wiodącym kontekście" - informuje Hendrik Engelking, dyrektor globalny w Deutsche Messe. "Na przykład przedstawione zostaną rozwiązania w zakresie usuwania drobnych cząstek i zanieczyszczeń chemiczno-filmowych, a także rozwiązania w zakresie poprawy efektywności energetycznej i zasobooszczędności, większej opłacalności i elastyczności".

Wiodące międzynarodowe targi części i czyszczenia powierzchni odbędą się w dniach 11-13 października 2022 r. w centrum wystawienniczym w Stuttgarcie (Niemcy).

Atrakcyjny program wspierający dodaje wartości wydarzeniu

Ale nie tylko międzybranżowe, technologiczne i materiałowe portfolio wystawiennicze sprawia, że wizyta w parts2clean 2022 powinna być ważna dla użytkowników technologii czyszczenia ze wszystkich branż. Wydarzenia towarzyszące programowi wspierającemu oferują wiedzę i doświadczenie, a także podejścia do rozwiązań w zakresie adaptacji i optymalizacji procesów w skondensowanej formie, której nie można znaleźć nigdzie indziej.

Całościowy obraz czystości komponentów w całym łańcuchu procesów

Reklama

Wstępnie zdefiniowane wymagania dotyczące czystości można spełnić stabilnie i skutecznie, przyjmując całościowe spojrzenie na łańcuch procesów. Obejmuje to również – w wyniku coraz bardziej rygorystycznych wymagań dotyczących czystości komponentów – warunki środowiskowe. Specjalny pokaz zatytułowany "Czystość komponentów - holistyczne spojrzenie na łańcuch procesów", zorganizowany wspólnie z Cleaning Excellence Center (CEC), zapewnia odwiedzającym lepsze zrozumienie drogi do czyszczenia komponentów. Zaczyna się to od wstępnej obróbki przedmiotów obrabianych i rozciąga się od czyszczenia – w tym doboru odpowiedniej chemii procesowej – do czyszczenia pojemników i nośników przedmiotów obrabianych, po profesjonalne monitorowanie osiągniętej czystości za pomocą sprzętu laboratoryjnego i opakowań zgodnych z czystością w pomieszczeniu czystym. Specjaliści od czystości technicznej poprowadzą zwiedzających przez ten specjalny pokaz we wszystkie trzy dni targów.

Specialist forum podkreśla transfer wiedzy – od podstaw do szerokich trendów

Z tradycyjną obecnością ponad 1,300 uczestników na miejscu i wielu innych użytkowników na całym świecie za pośrednictwem transmisji na żywo, trzydniowe forum specjalistyczne parts2clean jest jedną z kluczowych atrakcji na pokazie.

"Wysoka jakość informacji i prezentacji sprawiła, że forum to stało się jednym z najbardziej poszukiwanych źródeł wiedzy w dziedzinie części i czyszczenia powierzchni dla gości krajowych i zagranicznych", informuje Engelking.

Znani eksperci z dziedziny nauki i badań, a także ze stowarzyszeń branżowych i samego przemysłu zaoferują swoją wiedzę i doświadczenie oraz rozwiązania porównawcze w jednocześnie przetłumaczonych (niemiecki <> angielski) wykładach na następujące tematy: Podstawy przemysłowych procesów czyszczenia, cyfryzacja, automatyzacja i monitorowanie procesów, a także wyzwania związane z zanieczyszczeniem filmowym. Klastry prezentacyjne koncentrujące się na wyzwaniach w elektromobilności i energetyce, a także precyzyjnym czyszczeniu dla ekstremalnych wymagań, na przykład urządzenia produkcyjne do litografii DUV i EUV, skupią się na wielu gorących tematach. Jeśli chodzi o udowodnienie osiągniętej czystości technicznej, artykuły w sekcji Analityka, Czystość techniczna, Zasady i przepisy dostarczą szczegółowych informacji, podczas gdy sesja "Znaczenie dla środowiska i gospodarka o obiegu zamkniętym" skupi się między innymi na rozwiązaniach w zakresie przygotowania mediów, zastępowania substancji krytycznych lub zakazanych oraz oszczędności energii i zasobów.

Kompletny program specjalistycznego forum ma zostać wydany w połowie września na stronie głównej parts2clean w punkcie menu "Wydarzenia poboczne". Udział w forum technicznym parts2clean jest bezpłatny dla uczestników targów. Ponadto prezentacje będą transmitowane na żywo na stronie internetowej wydarzenia parts2clean,

 

Reklama

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama