PGE inwestuje w bezpieczeństwo energetyczne stolicy

Reklama
Reklama

Inwestycja o wartości ok. 23 mln zł umożliwi dalszy, szybki rozwój ekonomiczny aglomeracji warszawskiej. 

PGE Dystrybucja uruchomiła nowoczesną, bezobsługową stację przesyłową w Kajetanach i 9-kilometrowy odcinek linii 110 kV biegnący przez teren podwarszawskich gmin Nadarzyn i Michałowice.

Reklama

- Budowa nowej stacji była niezbędna, bo działające na tym terenie urządzenia sieciowe są mocno obciążone. Prężny rozwój podwarszawskich miejscowości sprawia, że zapotrzebowanie na dostawy prądu jest tu bardzo duże. Aby uniknąć trudności w przyłączaniu do sieci nowych obiektów, przyspieszyliśmy prace nad inwestycją. Kluczowe było osiągnięcie porozumienia z właścicielami gruntów w sprawie ostatecznego przebiegu trasy linii – mówi Sławomir Laskowski, dyrektor generalny oddziału Warszawa PGE Dystrybucja.

Stacja nie wymaga stałej obsługi – jest przystosowana do pracy w systemie zdalnego sterowania i nadzoru z centrów dyspozytorskich. Nowoczesna, bezobsługowa konstrukcja zapewnia maksymalne bezpieczeństwo sieci, urządzeń i służb kontrolujących pracę.

Reklama

Wraz ze stacją 110/15 KV oddany został 9-kilometrowy odcinek dwutorowej linii przesyłowej 110 kV, biegnący przez gminy Michałowice i Nadarzyn. Instalacja jest maksymalnie przyjazna dla środowiska. Dziewięć słupów linii, które przebiegają przez tereny zadrzewione, wykonano w tzw. technologii nadleśnej. Słupy mierzą 54 metry i są znacznie wyższe od standardowych, dzięki czemu las może swobodnie rosnąć pod przewodami.

Źródło: PGE

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama