Pick and Go - inteligentne rozwiązanie w logistyce

Still

Firma STILL wprowadziła na rynek nowoczesny system Pick and Go umożliwiający kompletowanie towarów za pomocą automatycznych wózków pionowych. Pick and Go to specjalna, inteligentna platforma zapewniająca automatyczne poruszanie się wózków widłowych, które wykonują polecenia głosowe operatora.

Jak to działa?

System sterowania transportem wysyła zautomatyzowany wózek STILL do wyznaczonego miejsca składowania. W tym samym czasie operator powiadamiany jest przez słuchawki o lokalizacji produktów oczekujących na komisjonowanie.

Podczas gdy sterowanie wózka oraz dojazd do miejsca składowania odbywa się automatycznie, personel magazynu jako „pasażer" może w pełni skoncentrować się na odpowiednim dobraniu towaru. Potwierdza tylko właściwe miejsce składowania (dzięki możliwości sterowania głosowego „Pick by Voice") oraz liczbę towaru do wzięcia, zgodnie z wcześniejszą informacją podaną przez słuchawki. Następnie właściwe artykuły są ręcznie umieszczane na palecie.

Kiedy towar jest już skompletowany, wózek automatycznie odjeżdża do stacji przekazania zamówienia i jest dostępny do następnego zadania. STILL umożliwia komisjonowaie za pomocą automatycznych wózków pionowych EK - X pracujących na różnych płaszczyznach do wysokości chwytania 3,9 m. System zmniejsza liczbę błędów przy równoczesnym zwiększeniu wydajności pracy o 15 - 25 %. Więcej na stronie: www.still.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę