Piec VIM – topowy piec w metalurgii próżniowej

Piec VIM – topowy piec w metalurgii próżniowej Seco/Warwick

Piec jednokomorowy VIM o wsadzie 50 kg do odlewania stopów miedzi od Seco/Warwick pojechał do Indii. Zamówione urządzenie jest wyjątkowe ze względu na maksymalną próżnię, jaką można osiągnąć; w zakresie 10-6 mbar. Piece indukcyjne VIM to jeden z flagowych produktów naszej Grupy. Jego popularność wśród odbiorców wynika z bardzo zaawansowanej technologii i doskonałych parametrów produkcyjnych. To zdecydowanie topowe rozwiązanie w grupie produktów metalurgii próżniowej. Najwyższa jakość, doskonałe materiały i idealne parametry sprawiają, że piece VIM są bardzo chętnie wybierane przez sektor motoryzacyjny, lotniczy czy odlewniczy i są tym samym doskonałym produktem na rynku, za który odpowiadam od tego rokutłumaczy Binoy Koshy, nowy dyrektor zarządzający Seco/Warwick Indie. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Wysokiej jakości produkt wyróżnia się nowoczesnymi systemami kontrolnymi oraz precyzyjnymi systemami podawania dodatków stopowych. W piecach metalurgii próżniowej można przetwarzać różne metale, tj.: tytan i jego stopy, tantal, wolfram, niob, cyrkon, krzem, nikiel czy stopy kobaltu. 

Popularność pieców VIM i wzrost znaczenia metalurgii próżniowej to m.in. konsekwencja ciągle zmieniających się potrzeb produkcyjnych przemysłów ciężkich. Przykładowo w przemyśle lotniczym najnowocześniejsze silniki odrzutowe wykorzystują zaawansowane łopatki odlewane w technologii monokrystalicznej. Piec VIM słynie z wysokiej wydajności i niskich kosztów eksploatacji. Przyjazny dla użytkownika system sterowania zapewnia precyzyjne procesy: odlewania, kontroli temperatury, a także kompleksowego gromadzenie danych. To niektóre zalety tego wyjątkowego urządzenia. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają wysoką powtarzalność oraz bezkonkurencyjną przepustowość. 

W tym roku Seco/Warwick planuje rozwinąć produkcję w Indiach w oparciu o kooperację z lokalnymi partnerami. W styczniu 2023 r. na czele hinduskiej spółki stanął nowy dyrektor zarządzający – Binoy Koshy, który będzie czuwać nad całym procesem. 

– Analizujemy rozwój montażu w Indiach i chcemy poszerzać działalność tej spółki, poprzez produkcję lokalną pieców próżniowych i urządzeń segmentu Aluminium. To nie będzie wymagało dużych nakładów inwestycyjnych. Chodzi raczej o wynajem hal i pozyskanie podwykonawców. Z uwagi na zmieniające się oczekiwania klientów indyjskich oraz sytuację geopolityczną chcielibyśmy mieć dwie możliwe lokalizacje produkcyjne w Azji, a więc obok Chin, drugi „przyczółek” wytwórczy znajdowałby się w Indiach. Taka struktura operacyjna pomogłaby także optymalizować koszty Grupy – powiedział Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick. 

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę