Hartownia producenta automatyki z technologią Seco/Warwick

Hartownia producenta automatyki z technologią Seco/Warwick Seco/Warwick

Międzynarodowy potentat z branży automatyki przemysłowej zamówił od Seco/Warwick kompleksowe wyposażenie hartowni dla swojej fabryki. Park maszynowy będzie się składał z dwóch pieców próżniowych Vector, pieca atmosferowego oraz myjki. To kolejna współpraca Seco/Warwick przy tworzeniu hartowni in-house. Kolejny partner zaufał doświadczeniu Grupy w zakresie kompleksowego budowania hartowni in-house. Rozwiązanie w postaci posiadania własnej hartowni jest coraz częściej wybierane, ponieważ daje niezależność od usługodawców zewnętrznych. Inwestycja ta jest także gwarantem terminowości oraz wysokiej jakości procesów obróbki cieplnej. 

Powiązane firmy

Zamówione piece będą służyły do procesów hartowania i nawęglania w próżni elementów wykorzystywanych do produkcji motoreduktorów wykorzystywanych w automatyzacji procesów produkcyjnych w przemysłach takich jak: motoryzacyjny, lotniczy, spożywczy czy drukarski.  

Własna hartownia zapewnia niezależność

Zamówiona linia urządzeń do nawęglania próżniowego w technologii Seco/Warwick FineCarb i hartowania wysokociśnieniowego w gazie HPGQ oparta jest na dwóch kompaktowych piecach próżniowych Vector, które są wzorem dla wszystkich urządzeń tego typu na świecie. Ich niesłabnąca renoma sprawia, że piece te pracują w ponad 70 krajach realizując procesy obróbki cieplnej dla najważniejszych branż przemysłowych. W połączeniu z myjką oraz dodatkowym piecem do odpuszczania, zapewnią kompleksową obróbkę cieplną; począwszy od mycia, przez nawęglanie, hartowanie i odpuszczanie. Kompaktowy rozmiar urządzeń zapewni przy tym odpowiednią elastyczność i wydajność wymaganą przez Partnera, ze względu na bardzo szeroki asortyment obrabianych detali takich jak: koła zębate, wałki i piniony.  

– W czasach nieustannych problemów z utrzymaniem łańcucha dostaw, własny park maszynowy to olbrzymia przewaga konkurencyjna i niezależność. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni możemy stworzyć park maszynowy, który zaspokoi duże potrzeby Partnerów w zakresie obróbki cieplnej. Taka inwestycja bardzo szybko się zwraca, o czym świadczą rosnące zamówienia na nasze partnerowanie w budowaniu własnych hartowni – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w Seco/Warwick. 

Sytuacja na światowych rynkach po pandemii COVID-19 powoduje nieustanne problem z obróbką strategicznych materiałów oraz narzędzi w firmach produkcyjnych. Cena wolności od wysokich kosztów transportu i opóźnień w dostawach nie jest wcale wysoka. Mała hartownia wewnętrzna składająca się z dwóch pieców próżniowych Vector, pieca atmosferowego oraz myjki zapewnia całkowitą niezależność od komercyjnych usługodawców.  

– Rozwiązaliśmy problem partnera związany z zachowaniem ciągłości produkcji. Głównie dotyczyło to procesu produkcji kół zębatych, wałków i pinionów. Opóźnienia zaburzają ciągłość całego łańcucha produkcji. Nasze urządzenia dają producentowi niezależność i elastyczność, których wartości w dzisiejszych czasach nie da się przecenić. Dzięki nim uzyskuje on pełną kontrolę nad jakością elementów obrabianych termicznie, ma możliwość elastycznej produkcji, nawet krótkich serii detali i dodatkowo zmniejsza ryzyko opóźnień produkcyjnych. Własna hartownia to inwestycja rozwojowa, która wprowadzi nowy ład produkcyjny. Jednocześnie daje spore oszczędności w zakresie kosztów związanych z transportem obrobionych elementów. A przy obecnych cenach paliwa jest to istotna pozycja kosztowa – tłumaczy M. Korecki.  

Kompaktowe wymiary 

Zamówione piece próżniowe to urządzenia o kompaktowych wymiarach, które spełnią wymagania klienta do hartowania i nawęglania części tj. kół zębatych, pinionów czy wałków. Jest to standardowa, sprawdzona konstrukcja, która wyróżnia się niezawodnością. 

Cechami charakterystycznymi tych urządzeń jest okrągła komora grzejna z bardzo dobrym rozkładem temperatury +/-5 C, grzanie konwekcyjne oraz hartowanie izotermiczne. Vectory gwarantują realizację wysokiej jakości procesów nawęglania. Są standardowo wyposażone w wydajny i ergonomiczny system pompowy, a także efektywny system chłodzenia. To wszystko sprawia, że piece te są jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań próżniowych na świecie.  

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę