Hartownia producenta automatyki z technologią Seco/Warwick

Hartownia producenta automatyki z technologią Seco/Warwick Seco/Warwick

Międzynarodowy potentat z branży automatyki przemysłowej zamówił od Seco/Warwick kompleksowe wyposażenie hartowni dla swojej fabryki. Park maszynowy będzie się składał z dwóch pieców próżniowych Vector, pieca atmosferowego oraz myjki. To kolejna współpraca Seco/Warwick przy tworzeniu hartowni in-house. Kolejny partner zaufał doświadczeniu Grupy w zakresie kompleksowego budowania hartowni in-house. Rozwiązanie w postaci posiadania własnej hartowni jest coraz częściej wybierane, ponieważ daje niezależność od usługodawców zewnętrznych. Inwestycja ta jest także gwarantem terminowości oraz wysokiej jakości procesów obróbki cieplnej. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Zamówione piece będą służyły do procesów hartowania i nawęglania w próżni elementów wykorzystywanych do produkcji motoreduktorów wykorzystywanych w automatyzacji procesów produkcyjnych w przemysłach takich jak: motoryzacyjny, lotniczy, spożywczy czy drukarski.  

Własna hartownia zapewnia niezależność

Zamówiona linia urządzeń do nawęglania próżniowego w technologii Seco/Warwick FineCarb i hartowania wysokociśnieniowego w gazie HPGQ oparta jest na dwóch kompaktowych piecach próżniowych Vector, które są wzorem dla wszystkich urządzeń tego typu na świecie. Ich niesłabnąca renoma sprawia, że piece te pracują w ponad 70 krajach realizując procesy obróbki cieplnej dla najważniejszych branż przemysłowych. W połączeniu z myjką oraz dodatkowym piecem do odpuszczania, zapewnią kompleksową obróbkę cieplną; począwszy od mycia, przez nawęglanie, hartowanie i odpuszczanie. Kompaktowy rozmiar urządzeń zapewni przy tym odpowiednią elastyczność i wydajność wymaganą przez Partnera, ze względu na bardzo szeroki asortyment obrabianych detali takich jak: koła zębate, wałki i piniony.  

– W czasach nieustannych problemów z utrzymaniem łańcucha dostaw, własny park maszynowy to olbrzymia przewaga konkurencyjna i niezależność. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni możemy stworzyć park maszynowy, który zaspokoi duże potrzeby Partnerów w zakresie obróbki cieplnej. Taka inwestycja bardzo szybko się zwraca, o czym świadczą rosnące zamówienia na nasze partnerowanie w budowaniu własnych hartowni – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w Seco/Warwick. 

Sytuacja na światowych rynkach po pandemii COVID-19 powoduje nieustanne problem z obróbką strategicznych materiałów oraz narzędzi w firmach produkcyjnych. Cena wolności od wysokich kosztów transportu i opóźnień w dostawach nie jest wcale wysoka. Mała hartownia wewnętrzna składająca się z dwóch pieców próżniowych Vector, pieca atmosferowego oraz myjki zapewnia całkowitą niezależność od komercyjnych usługodawców.  

– Rozwiązaliśmy problem partnera związany z zachowaniem ciągłości produkcji. Głównie dotyczyło to procesu produkcji kół zębatych, wałków i pinionów. Opóźnienia zaburzają ciągłość całego łańcucha produkcji. Nasze urządzenia dają producentowi niezależność i elastyczność, których wartości w dzisiejszych czasach nie da się przecenić. Dzięki nim uzyskuje on pełną kontrolę nad jakością elementów obrabianych termicznie, ma możliwość elastycznej produkcji, nawet krótkich serii detali i dodatkowo zmniejsza ryzyko opóźnień produkcyjnych. Własna hartownia to inwestycja rozwojowa, która wprowadzi nowy ład produkcyjny. Jednocześnie daje spore oszczędności w zakresie kosztów związanych z transportem obrobionych elementów. A przy obecnych cenach paliwa jest to istotna pozycja kosztowa – tłumaczy M. Korecki.  

Kompaktowe wymiary 

Zamówione piece próżniowe to urządzenia o kompaktowych wymiarach, które spełnią wymagania klienta do hartowania i nawęglania części tj. kół zębatych, pinionów czy wałków. Jest to standardowa, sprawdzona konstrukcja, która wyróżnia się niezawodnością. 

Cechami charakterystycznymi tych urządzeń jest okrągła komora grzejna z bardzo dobrym rozkładem temperatury +/-5 C, grzanie konwekcyjne oraz hartowanie izotermiczne. Vectory gwarantują realizację wysokiej jakości procesów nawęglania. Są standardowo wyposażone w wydajny i ergonomiczny system pompowy, a także efektywny system chłodzenia. To wszystko sprawia, że piece te są jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań próżniowych na świecie.  

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę