PKN Orlen rozbuduje Terminal Paliw w Szczecinie

PKN Orlen
Reklama
Reklama

PKN Orlen podjął decyzję o rozbudowie pojemności magazynowej na Terminalu Paliw nr 91 zlokalizowanym w Szczecinie w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na rynku paliw, a także realizacją strategii w obszarze logistyki PKN Orlen.

Po zrealizowaniu inwestycji PKN Orlen będzie mógł magazynować w Szczecinie kilkukrotnie więcej paliw niż pozwalałyby obecne pojemności. Zakończenie pierwszego etapu rozbudowy nowoczesnego Terminala planowane jest w połowie przyszłego roku.

Istniejący Terminal Paliw został wybudowany w latach 20 XX wieku. Rozwój infrastruktury magazynowej w Szczecinie wynika zarówno z rosnących potrzeb rynku paliw, jak i konieczności budowy zbiorników wykorzystując najnowocześniejsze i sprawdzone technologie.

Reklama

PKN Orlen zawarł umowę z firmą Elektrobudowa na realizację pierwszego etapu prac polegających na wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z budową magazynu paliw w formule EPC czyli „pod klucz”. Wartość kontraktu dla I etapu wyniesie prawie 40 mln zł.

Przygotowany Program Rozwojowy dla Terminala Paliw w Szczecinie składa się z kliku integralnych etapów i zakłada m.in. budowę nowoczesnego parku zbiorników o łącznej pojemności wynoszącej około 50.000 m3, umożliwiającego import produktów paliwowych z kierunku morskiego.

Kolejne etapy zakładają dodatkowo stworzenie stanowisk do rozładunku/załadunku jednostek pływających wraz z umożliwieniem dalszej redystrybucji paliw poprzez wykorzystanie zmodernizowanego nalewu kolejowego.

Reklama

Program Rozwoju Terminala Paliw w Szczecinie obejmuje lata 2018-2022.

Źródło: PKN Orlen

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama