Platforma omnikierunkowa PSK HAK

HAK
Reklama
Reklama

Platforma PSK HAK to nowa propozycja w ofercie firmy Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. Rozwiązanie stwarza unikatowe możliwości w zakresie transportu wewnątrzzakładowego ładunków, komponentów, narzędzi oraz materiałów. Pozwala zwiększyć wydajność transportu wewnątrzzakładowego w stopniu, który nie ma odpowiedników na rynku tego typu środków transportu bliskiego.

MOBILNOŚĆ

Unikatową cechą omnikierunkowej platformy PSK HAK jest zasilany innowacyjny, hydraulicznie układ jezdny, oparty na kołach Mecanum, który zastosowano w celu osiągnięcia maksymalnej mobilności platformy oraz uzyskania możliwości swobodnego manipulowania umieszczonym na niej ładunkiem.

Zastosowany układ jezdny umożliwia sprawną realizację ruchu urządzenia we wszystkich kierunkach – do przodu i do tyłu, do boku, po skosie oraz wokół własnej osi pionowej – a także pokonywanie zakrętów o dowolnym promieniu. Daje to możliwość swobodnego manewrowania platformą w każdej pozycji.

 

 

Reklama

ELASTYCZNOŚĆ ZMIANY KIERUNKU RUCHU

Wielokierunkowe rozwiązanie techniczne sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie pojawia się konieczność manipulowania ładunkami w ograniczonej przestrzeni, w wąskich ciągach komunikacyjnych oraz tam, gdzie istnieje stała potrzeba sprawnego i elastycznego skomunikowania oddalonych od siebie stanowisk produkcyjnych.

Elastyczność oraz sprawność zmiany kierunku ruchu bez konieczności zawracania po łuku tworzy potencjał, dzięki któremu platforma PSK HAK zyskuje wyjątkową ergonomiczność. Rozwiązanie znajdzie zastosowanie w pracach produkcyjnych, montażowych, magazynowych oraz wielu innych, przy sprawnej obsłudze przez jednego pracownika.

 

 

Reklama

MULTIFUNKCJONALNOŚĆ

Hydrauliczny podnośnik nożycowy, w jaki wyposażony został prezentowany egzemplarz platformy PSK HAK, pozwala na transport oraz unoszenie różnego typu ładunków – narzędzi, komponentów czy materiałów – oraz swobodną manipulację ładunkami w obszarze pracy.

Spektrum możliwości, jakie można uzyskać dzięki unikatowemu zestawieniu opcji użytkowych oraz zaawansowanych technologicznie komponentów, jest bardzo szerokie. Rozbudowane funkcje układu jezdnego oraz duży udźwig platformy PSK HAK to zestaw podstawowy, który może być uzupełniony o rozwiązania dopasowane do potrzeb danego zakładu. Urządzenie, poza dostosowaniem nośności czy rozmiarów, może być również doposażone w różnego typu podnośniki, obrotniki, stojaki oraz inne elementy zaprojektowane z uwzględnieniem parametrów transportowanych ładunków.

ERGONOMIA I BEZPICZEŃSTWO

Omnikierunkowa platforma PSK HAK może być sprawnie obsługiwana przez jednego pracownika, istnieje również opcja wpisania jej w cykl pracy w trybie automatycznym. Ze względu na możliwość zastosowania sterowania automatycznego bądź półautomatycznego, platforma może być użyta w różnych stopniach zaawansowania technologicznego w zakresie zautomatyzowania i zrobotyzowania procesów. Wpisuje się tym samym w różne systemy transportu wewnątrzzakładowego, począwszy od najprostszych do najbardziej logistycznie zaawansowanych, odpowiadających idei Przemysłu 4.0.

Bezpieczeństwo rozwiązania zostało zapewnione dzięki zastosowaniu sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej na czas jazdy i podnoszenia, a także listwy naciskowej dookoła podnoszonego blatu platformy.

 

>>Zobacz parametry przykładowego urządzenia<<

Producent: HAK

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama