Pneumatyczne dociski odchylne od norelem

Pneumatyczne dociski odchylne od norelem norelem

Pneumatyczne dociski odchylane są stosowane tam, gdzie konieczne jest mocowanie określonych przedmiotów obrabianych na przyrządach, płytach i stołach warsztatowych. Funkcja odchylania sprawia, że punkty mocowania przy wkładaniu i wyjmowaniu przedmiotu obrabianego są wolne. Gwarantuje to optymalny przebieg pracy. Forma blokowa obudowy daje uniwersalne możliwości mocowania, dzięki czemu docisk odchylany może zostać optymalnie ustawiony względem mocowanego przedmiotu obrabianego.

Pneumatyczne, wkręcane dociski odchylane są stosowane w zastosowaniach, w których wystarczają niewielkie siły zacisku lub gdy przestrzeń mocowania musi być wolna w celu umożliwienia swobodnego wkładania i wyjmowania przedmiotu obrabianego. Z uwagi na konstrukcję możliwy jest montaż z oszczędnością miejsca. Za pomocą gwintu można wyregulować docisk pod kątem wysokości, Możliwy jest również montaż bezpośrednio w konstrukcji urządzenia.

Powiązane firmy

Z powodu podwójnej funkcji napinacza tłok będzie przesuwany w górę i w dół z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Całkowity skok docisku odchylanego składa się ze skoku obrotu i skoku mocowania. Na początku procesu napinania ramię mocujące wykonuje ruch skoku odchylania pod kątem 90° w dół. Po tym ruchu następuje docisk w dół. Mocowanie przedmiotu obrabianego może odbyć się wyłącznie poprzez skok mocujący.

Nie wolno blokować ruchu wychylnego docisku odchylnego. F1 = przy maks. dopuszczalnym ciśnieniu roboczym 6 barów. Wkręcany docisk odchylany można przymocować za pomocą nakrętki rowkowej zgodnie z DIN 70852 (07590-05) lub kołnierza gwintowanego (05610-20). Docisk odchylany należy eksploatować wyłącznie z naoliwionym powietrzem.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę