Nowa gama kulowych elementów transportowych firmy norelem
Dzięki plastikowej obudowie najnowsza innowacja produktowa firmy norelem optymalnie sprawdza się w przypadkach, gdy wymagane jest użycie wysokiej jakości kulowego elementu transportowego, a jednocześnie nie można zastosować komponentów ze stali nierdzewnej.
Firma norelem, niemiecki producent standardowych elementów maszyn, rozszerzył ofertę kulowych elementów transportowych o wersje z plastikową obudową. Jednostki te są przeznaczone do zastosowania w systemach przenośników, podajnikach, maszynach przetwórczych i urządzeniach pakujących w celu ułatwienia przemieszczania, obracania i sterowania ładunkami. Zewnętrzna obudowa nowych jednostek wykonana jest z certyfikowanego niebieskiego tworzywa sztucznego dopuszczonego do stosowania w sektorze spożywczym.
Kulowe systemy transportowe, w przeciwieństwie do standardowych przenośników taśmowych lub innych typów mechanicznych bądź elektronicznych linii produkcyjnych, wykorzystują wyłącznie pęd generowany przez przemieszczane obiekty oraz wszelkie siły zewnętrzne przenoszone na te obiekty podczas ich przemieszczania z jednego miejsca na drugie. W związku z tym wykorzystanie tych komponentów może obniżyć koszty energii oraz prac konserwacyjnych i napraw w większości zastosowań. Transport bagażu na lotnisku to jeden z najbardziej typowych przykładów wykorzystania przenośników kulkowych. Istnieje jednak również wiele innych zastosowań przemysłowych, produkcyjnych i magazynowych, w których doskonale sprawdzają się kulkowe systemy transportowe.
– Rozszerzenie gamy kulowych jednostek transportowych stanowi najnowszy dodatek do naszej stale powiększającego się programu produktów – mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny firmy norelem. – Wprowadzone na rynek kulowe elementy transportowe z tworzywa sztucznego ułatwiają przenoszenie ładunków w wielu zastosowaniach i zmniejszają zużycie energii w sektorach, w których nie można było wdrożyć alternatywnych komponentów ze stali nierdzewnej.
Kulowe elementy transportowe są wyposażone w szczelną i zamkniętą obudowę, która zapobiega zabrudzaniu krawędzi. Dodatkowo otwory w dolnej części obudowy ułatwiają czyszczenie komponentów.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Zarówno kulki obciążeniowe, jak i kulki nośne są wykonane ze stali nierdzewnej - w przypadku tych pierwszych dostępna jest również wersja z tworzywa sztucznego. Kulki stalowe można stosować w zakresie temperatury od -30°C do +50°C (przy czym kulki plastikowe mają górną granicę temperatury pracy 30°C). Oznacza to, że komponenty te nadają się do użytku w różnych środowiskach. Oferowane jednostki są przystosowane do przenoszenia obciążeń do wartości 500n (ok. 50 kg) z prędkością do 1,5 m/s, co oznacza, że stanowią idealne rozwiązanie do szybkiego i wydajnego transportu ciężkich ładunków.
Źródło: norelem