Podsumowanie targów ITM Industry Europe

Raven Media

Gwar biznesowych rozmów i dźwięk pracujących maszyn powróciły na hale MTP wraz z czterodniowymi targami ITM Industry Europe. Tłumy zwiedzających, zadowoleni wystawcy – tak można podsumować minioną edycję wydarzenia. Znamy też już datę przyszłorocznych targów ITM.

To były emocjonujące cztery dni. Z impetem otworzyliśmy sezon spotkań dla przemysłu. Cieszymy się tak liczną frekwencją. Ta satysfakcja jest podwójna, ponieważ z rozmów z wystawcami wiemy, że tegoroczni zwiedzający to byli profesjonaliści, którzy dokładnie wiedzieli czego szukają i w jakim celu przyjechali na targi. Na tym skorzystali wystawcy. Już docierają do nas sygnały o sfinalizowanych na targach kontraktach lub wielu dobrze rokujących relacjach biznesowych, do których pewnie by nie doszło gdyby nie targi ITM. Dlatego z jeszcze większą energią zaczynamy już pracować nad kolejną edycją – powiedziała Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM Industry Europe.

Ponad 340 wystawców z Polski i z zagranicy pokazało swoją ofertę podczas tegorocznej edycji targów ITM Industry Europe i towarzyszących im: Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS – Targów Druku i Skanu 3D, Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewniczego FOCAST.

Wydarzenie trwało od 31 sierpnia do 3 września. W tym roku firmy mogły zaprezentować się tradycyjnie, aranżując swoje stoisko w hali targowej lub spróbować nowego narzędzia - internetowej platformy spotkań.

Z platformy skorzystało ponad tysiąc osób, które aktywnie uczestniczyły w spotkaniach i w konferencjach online. To pokazuje potencjał tego rozwiązania – zauważa Barbara Kamińska, koordynator internetowej platformy spotkań.

Sukces Kongresu Industry Next

Pionierskim projektem Grupy MTP na ITM Industry Europe był w tym roku także dwudniowy Kongres Industry Next – wiodący punkt programu tej edycji targów. To tutaj wskazywano najważniejsze trendy transformacji technologicznej firm. Wśród prelegentów nie zabrakło liderów innowacji takich jak: Microsoft Polska, ABB, Fanuc Polska, Siemens, Northvolt Poland czy Polpharma. W dyskusji wzięli udział również: Olga Ewa Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii,  pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Tadeusz Kościński, minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zaproszeni goście zgodnie przyznawali, że dzisiaj dobrze zorganizowane, nowoczesne fabryki nie mogą obyć się bez rozwiązań cyfrowych, ale najważniejszym czynnikiem transformacji są ludzie i odpowiednia edukacja. Od czego zacząć i jak skutecznie wykorzystać najnowsze rozwiązania technologiczne? Na to pytanie odnosząc się do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych odpowiadali w drugim dniu Kongresu eksperci zaproszeni na Warsztaty Industry Next.

Złota dwunastka i jubilaci 2021

Aż dwanaście złotych medali MTP przyznano w tym roku nowoczesnym rozwiązaniom prezentowanym podczas tej edycji targów. Jedenaście z nich trafiło do wystawców targów ITM, jeden przypadł w udziale wystawcy targów Modernlog. Wręczenia odbyły się na stoiskach, gdzie zwiedzający oraz przedstawiciele firm mogli zapoznać się z nagrodzonymi produktami. 

Wśród laureatów konkursu Złoty Medal Grupy MTP znalazł się autonomiczny robot dezynfekujący, zdalnie zarządzana drukarka 3D czy też mobilne stanowisko do badań właściwości ciekłych metali. Jeden z nagrodzonych produktów - rdzeń hybrydowy silnika elektrycznego został zastosowany w pompie wspomagania pracy serca powstałej w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.
  
Oprócz złotych medalistów, swoje święto mieli także na targach wystawcy obchodzący okrągłe „urodziny”. Szczególnie hucznie dwudziestolecie obchodziła firma DIG Świtała.

Ustalono już datę kolejnej edycji targów ITM Industry Europe. Organizatorzy planują zorganizować wydarzenie w terminie 31.05.-3.06.2022.

Źródło: Grupa MTP

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę