Pojazd dla sił zbrojnych od Concept

Concept

Producent „Wirusa”, który już niebawem, pod nazwą „Żmija” wejdzie na wyposażenie polskich wojsk dalekiego rozpoznania proponuje tym razem uniwersalny, ekonomiczny pojazd dla sił zbrojnych. 

Pojazd „LMPV II” który będzie miał swoją premierę podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego może służyć zarówno do transportu ludzi jak i ładunków, na drogach a także w terenie. Składa się z dwóch części: kabiny, która może pomieścić nawet do 7 osób, a także skrzyni ładunkowej, która w zależności od potrzeb, zabierze kolejnych sześciu żołnierzy lub ładunek. Może służyć zatem do przewiezienia zarówno drużyny piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej czy wojsk zmechanizowanych, jak i dostarczać wojsku sprzęt, eliminując konieczność używania samochodów ciężarowych.

Pojazd dla sił zbrojnych od Concept zdjęcie w treści artykułu

Auto sprawdzi się zarówno na drodze, jak i warunkach terenowych i poligonowych. Napęd 4x4, zamontowany przy współpracy z renomowaną, austriacką firmą Oberaigner zapewnia mu sprawne poruszanie się poza drogami utwardzonymi. Wyposażony jest m.in. w reduktor, możliwość odłączenia napędu przedniej osi, oraz mechanizm różnicowy osi tylnej z automatyczną blokadą. Bezpieczną jazdę w terenie umożliwia duży prześwit. W wersji prezentowanej na MSPO wynosi on 21 cm. Przed uszkodzeniami podczas jazdy w lesie chroni auto rurowa osłona zderzaka. „LMPV II” wyposażony jest także w wyciągarkę i osłony podwozia. Jednocześnie auto klasyfikuje się wśród pojazdów o wadze DMC do 3,5 tony, choć na życzenie zamawiającego może być także w wersji DMC 4,5 tony. Pojazd jest w ekonomiczny silnik diesla, spalający poniżej 10 litrów oleju napędowego na każde 100 km.

Concept zaprezentuje „LMPV II” na MSPO na stoisku zewnętrznym ZC16. Oprócz niego na wystawie pokażemy także pojazd LTMPAV DINO 519 4x4, pojazd samochodowy quad Polaris SPM 1000, oraz specjalną niespodziankę.

Źródło: Concept

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę