Pokrętła zaciskowe Elesa+Ganter

Pokrętła zaciskowe Elesa+Ganter Elesa+Ganter

Dzięki połączeniu oryginalnego designu i jakości materiałów, w Elesa+Ganter powstał szeroki wybór pokręteł zaciskowych w różnych kształtach i wymiarach. Proces zaciskania elementów może mieć charakter ciągły i powtarzalny, a zapewnienie skutecznego zacisku i maksymalnej wygody dla operatorów wymaga idealnej ergonomii i bezpieczeństwa chwytu.

W ofercie Elesa+Ganter dostępne są pokrętła z: mechanizmem ograniczającym moment obrotowy w celu ochrony powierzchni aplikacji, kolorowymi zaślepkami, miękką w dotyku powłoką absorbującą wibracje i poprawiającą chwyt, metalowymi wkładkami ze stali nierdzewnej zapewniającymi odporność na korozję. Dodatkowo linia w kolorze białym RAL 9002 powstała z myślą o zastosowaniach w środowiskach medycznych.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

W tej grupie dostępne są: 

Pokrętła oraz pokrętła gwiaździste

Pokrętła gwiaździste, trójramienne lub z występami zapewniają operatorowi urządzenia mocny i pewny chwyt. Pokrętła Elesa+Ganter są wykonane z najwyższej jakości materiałów: technopolimeru, duroplastu, stali nierdzewnej lub kwasoodpornej oraz z aluminium.

Na uwagę zasługują serie pokręteł w wykonaniu higienicznym, także antybakteryjnym, ułatwiającym zachowanie elementu w czystości oraz pokrętła wykrywalne wizualnie lub przez wykrywacze metali. Niektóre wersje pokręteł gwiaździstych lub z występami są również dostępne z centralną zaślepką kolorach z gamy w ELECOLORS.

Pokrętła radełkowane

Pokrętła radełkowane to odmiana pokręteł zaciskowych zaprojektowana z myślą o zapewnieniu ergonomicznego, pewnego chwytu operatorowi urządzenia. Są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach i wykonane z najwyższej jakości materiałów, w tym ze stali nierdzewnej, duroplastu, tworzyw sztucznych.

Radełkowana powierzchnia pokrętła daje możliwość wykonywania precyzyjnych ruchów. Wybrane modele są dostępne z mechanizmem ograniczającym moment obrotowy do 6 N/m. W ofercie znajdują się także pokrętła z termoplastycznego elastomeru "Soft-touch" poprawiającego przyczepność w razie zanieczyszczeniem elementu olejem, smarami lub potem.

Nakrętki motylkowe

Nakrętki motylkowe polecane są do stosowania w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Ich ergonomiczny kształt ułatwia pewny chwyt i zapewnia maksymalny nacisk podczas dokręcania. Nakrętki są dostępne w wykonaniach ze stali nierdzewnej lub tworzyw sztucznych takich jak technopolimer. W ofercie znajdują się także nakrętki z zaślepkami w kolorach z gamy ELECOLORS oraz mechanizmem ograniczającym moment obrotowy.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę