Połączenie dwóch światowych koncernów

Demag

Trwa proces integracji firm Terex Corporation i Demag Cranes & Components. Ich połączenie wiąże się także ze zmianą identyfikacji wizualnej.

Firma Terex Corporation, amerykański producent sprzętu budowlanego i wyposażenia portowego oraz niemiecki Demag Cranes & Components, światowy lider w branży dźwignicowej, stały się jedną firmą. Trwający od kilku miesięcy proces integracji ma na celu stworzenie jednego silnego i stabilnego przedsiębiorstwa, które zaoferuje klientom jeszcze większe możliwości i korzyści niż dotychczas. Dzięki połączeniu możliwe stanie się połączenie i rozszerzenie oferty produktowej i serwisowej.

Działalność Terex opierała się do niedawna na czterech segmentach biznesowych: żurawie samojezdne, obróbka minerałów, budownictwo i platformy teleskopowe. Połączenie z Demag skutkuje stworzeniem kolejnego segmentu biznesowego oferującego produkty z obszaru „Material Handling i Port Solutions" („Manipulacja ładunkiem i rozwiązania portowe").
Biorąc pod uwagę produkty i kanały sprzedaży, segment MH & PS składa się z dwóch grup: :
- Terex Material Handling (MH) - to dotychczasowy segment suwnic przemysłowych Demag Demag Cranes & Component, łącznie z serwisem obsługującym ten obszar,
- Terex Port Solutions (PS) - łączy wcześniejszą działalność Terex w zakresie wyposażenia portów z Gottwald Port Technology (należącą wcześniej do Demag Cranes&Components). W tym obszarze są również serwisy Terex i Gottwald Port Technology. Po połączeniu Terex Port Solutions i Gottwald Port Technology firma stanie się jednym z największych na świecie dostawców wyposażenia portowego do przeładunku kontenerów i obsługi terminali portowych.

Połączenie obu firm niesie za sobą konieczność rebrandingu. Firma Demag Cranes & Components zmienia identyfikację wizualną. Jest to proces długotrwały i wiąże się z ze zmianą wszystkich materiałów reklamowo-marketingowych. Zmiany rozpoczęły się od logotypu. Od niedawna można go zobaczyć min. na światowych stronach internetowych firmy.

www.demagcranes.com
www.demagcranes.pl
www.terex.com

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę