Połączone spółki Boccard i Kates z siedzibą w Olsztynie

Boccard
Reklama
Reklama

W środę w Olsztynie doszło do spotkania władz miasta z przedstawicielami firm Boccard Polska i Kates Polska, które jeszcze w tym roku się połączą. I to właśnie stolica Warmii i Mazur będzie siedzibą nowej spółki Boccard Kates.

Boccard Kates zajmować się będzie projektowaniem, prefabrykacją, produkcją oraz uruchomieniem i utrzymaniem instalacji oraz urządzeń procesowych, takich jak zbiorniki, mieszalniki, reaktory, bioreaktory – praktycznie dla wszystkich gałęzi przemysłu: od farmacji i biotechnologii, przez kosmetykę, przemysł spożywczy, po przemysł ciężki.

Reklama

Przede wszystkim gratuluję decyzji – mówiła zastępczyni prezydenta Olsztyna, Halina Zaborowska-Boruch. – Nie mam wątpliwości, że to dobry ruch, żeby zainwestować w naszym mieście i tu przenieść siedzibę. Cieszymy się, że firma z takim doświadczeniem i tradycjami stanie się częścią Olsztyna.

Boccard jest rodzinną firmą, a kieruje nią już czwarte pokolenie. Od ponad 100 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania procesowe dla przemysłu na całym świecie. Posiada 60 oddziałów w 35 krajach, łącznie zatrudnia ponad 3500 pracowników.

 

Reklama

Spotkanie w Urzędzie Miasta Olsztyna było doskonałą okazją nie tylko do zaprezentowania historii i działalności firmy. Rozmawiano także na temat możliwych pól współpracy, m.in. szkolenia nowych kadr w oparciu o olsztyńskie szkoły zawodowe.

Jestem szczęśliwy, że zainwestowaliśmy w Olsztynie ze względu na wykwalifikowanych pracowników – powiedział współwłaściciel grupy, Patrick Boccard. – Liczymy, że dzięki temu posunięciu zwiększymy nasze moce produkcyjne. To też doskonała szansa, aby młodzi ludzie rozwijali się nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Połączenie spółek wiąże się z szeregiem nowych inwestycji w Olsztynie. Jedną z nich jest otwarta we wrześniu nowa hala produkcyjna o powierzchni prawe 1400 m2. W najbliższych latach firma Boccard Kates planuje budowę dwóch kolejnych hal. Poza tym w ciągu trzech lat planuje zwiększyć zatrudnienie o około sto osób.

Źródło: Boccard

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama