Polski rynek elementów złącznych na fali wzrostów – 5. edycja Fastener Poland
Dane GUS jednoznacznie pokazują, że w ciągu ostatnich 18 lat polski rynek elementów złącznych wzrósł siedmiokrotnie. Ostatnie dwa lata, które dla wielu gałęzi gospodarki były trudne z powodu pandemii i zerwanych łańcuchów dostaw, paradoksalnie poprawiły jeszcze sytuację polskich firm z branży łączników albo mocowań. Europejscy producenci, którzy spotkali się z problemem braku dostępności produktów z Azji, poszukiwali dostawców zlokalizowanych bliżej ich zakładów. Skorzystały na tym polskie firmy, które mogły zaoferować produkty wysokiej jakości, w przystępnej cenie.
19-20 października 2022 r. przedstawiciele działów zakupów niemal z wszystkich gałęzi przemysłu przyjadą do EXPO Kraków na 5. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia Fastener Poland, które są ewenementem na skalę Polski i Europy. Od pierwszej edycji ich atutem jest międzynarodowość. Tak też będzie w tym roku. Pośród ponad 60 wystawców prezentujących swoje rozwiązania podczas tegorocznej edycji, aż 65% pochodzi z zagranicy, z takich krajów jak: Czechy, Niemcy, Węgry, Szwecja, Malta, Szwecja, Estonia, Turcja, Włochy, Chiny, Tajwan, USA czy Indie. Podobnie kształtować będą się statystyki zwiedzających. Pośród zarejestrowanych gości znajdują się przedsiębiorcy z niemal całej Europy, a także z najdalszych zakątków świata.
Z uwagi na stale rosnący eksport oraz krajowe potrzeby (Polska jest trzecim największym producentem łączników w Unii Europejskiej i produkcja stale rośnie) Targi Fastener Poland są ważnym miejscem wymiany informacji pomiędzy producentami i dystrybutorami, a użytkownikami końcowymi mocowań przemysłowych czy łączników do elementów drewnianych, metalowych oraz kompozytowych. W tym roku w ramach targów odbędą się Fastener Poland B2B Meetings – spotkania kooperacyjne zorganizowane w formule hybrydowej przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie oraz ośrodek Enterprise Europe Network. W dniach 19-20 października uczestnicy spotkają się stacjonarnie w komfortowej przestrzeni targowej, a po zakończeniu targów, do 28 października, na dedykowanej platformie elektronicznej. Podczas targów nie zabraknie również fachowej i merytorycznej dyskusji na aktualne dla branży tematy. Pierwszego dnia organizatorzy zapraszają na konferencję pod nazwą „Świat produkcji pełen wyzwań: od łańcuchów dostaw, po dystrybucję”. Wystąpią w niej znani i cenieni branżowi eksperci. Omówią między innymi perspektywy dla Polski na lata 2022-2026 w sytuacji obecnych perturbacji na rynku, elastyczność w kontekście procesu ofertyzacji, antydumping i związane z nim zagrożenie dla importerów, a także czy kryzys to szansa, czy zagrożenie.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Wśród targowych nowości pojawią się m.in.: wkręt Astra Konfi z opatentowanym gwiaździstym kształtem gwintu, główką stożkową z żeberkami frezującymi od spodu i częściowym gwintem; wkręt dla producentów okien i drzwi z drewna Wood Ecoline WTX w odmianach z gniazdem Pz2 i Tx20; Tobi System składający się z narzędzia napędowego (bitu) i (napędu) łba śruby z powiększoną powierzchnią styku, wyrównaniem osiowym pomiędzy śrubą a narzędziem, a także funkcją przytrzymywania do bezpiecznego trzymania łba śruby za pomocą bitu; nakrętki do montażu instalacji przeciwpożarowych AN 91 ZN M10; kołek uszczelniający do mokrych stref fischer DuoSeal; kołek ramowy z inteligentną strefą rozporową DuoXpand; uniwersalna zaprawa fischer FIS V Zero, oparta na innowacyjnej i specjalnej formule, zapewniającej maksymalne bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska; jedyna zaprawa na rynku FIS V Plus zapewniająca trwałość mocowania przez 100 lat, gwarantująca bezpieczeństwo potwierdzone w Ocenie Technicznej ETA; linia do cynkowania ogniowego o wydajności przetwarzania ok. 40 ton/dobę; kołki izolacyjne Thermo SMART będące idealnym połączeniem kołka rozporowego i gwoździa rozporowego w jednym poręcznym produkcie czy kotwy pierścieniowe SMART S-TB7 stosowane do mocowań w niezarysowanych powierzchniach betonowych.
Targi Fastener Poland to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakres ekspozycji obejmuje m.in.: najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe (od śrub, po nakrętki, kołki i kliny); łączniki budowlane (kotwy, śruby betonowe, mocowanie fasad i izolacji); zaawansowane systemy montażu i instalacji, a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji.
Źródło: Targi w Krakowie