Polskie otwarcie CeBIT w Hanowerze

Reklama
Reklama

W tym roku Polska jest krajem partnerskim targów CeBIT, największego w Europie wydarzenia poświęconego nowym rozwiązaniom w informatyce i telekomunikacji. Wczoraj wieczorem, w Hanowerze odbyło się oficjalne otwarcie targów przygotowane przez studio Platige Image we współpracy z Plastic i Juice. W trakcie show wystąpił L.U.C, artysta multimedialny, znany z łączenia wielu gatunków sztuki.

W uroczystej ceremonii otwarcia targów udział wzięli: kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Donald Tusk i wicepremier, minister gospodarki, Janusz Piechociński. Twórcy show, wykorzystując innowacyjne rozwiązania, przedstawili bogatą historię rodzimego sektora gier i ukazując Polskę jako kraj utalentowanych ludzi. Hasło polskiego udziału w targach CeBIT 2013 to "talentIT people".

Motywem przewodnim pokazu była podróż przedstawiająca rozwój grafiki i gier komputerowych - od 8 bitowych klasyków po zaawansowane produkcje. W związku ze strategiczną obecnością Polski na CeBIT 2013 twórcy zwrócili szczególną uwagą osiągnięciom naszego kraju w tym sektorze przemysłu
i rozrywki.

Studio Platige Image do realizacji pokazu zaprosiło performera L.U.C i producenta muzyki elektronicznej Nativizm'a. Podczas show artyści miksując muzykę, sterowali generowanymi w czasie rzeczywistym obrazami. Reżyserem projektu jest Rafał Wojtunik (Platige Image), natomiast za reżyserię animacji odpowiadał Michał Dwojak (Juice).

W trakcie targów spotkają się dostawcy i użytkownicy ze wszystkich branż i sektorów rynku, wykorzystujących na co dzień rozwiązania informatyczne i teleinformatyczne. W tym roku Polska została wybrana jako oficjalny kraj partnerski targów CeBIT 2013.  - To nie tylko od wielu lat jeden z najważniejszych partnerów handlowych Niemiec, lecz także innowacyjna gospodarka o dużej dynamice rozwoju - podkreśla prof. Dieter Kempf, prezes federalnej organizacji branżowej BITKOM. - Nasz wschodni sąsiad to atrakcyjny i wciąż rosnący rynek dla firm z sektora nowych technologii. Wzajemne kontakty handlowe przyniosą więc z pewnością wymierne korzyści wszystkim zainteresowanym - dodaje.

Targi potrwają od 5 do 9 marca 2013. Polskie firmy będą prezentować swoją ofertę na ponad 3000 m2 powierzchni wystawienniczej. W targach CeBIT bierze udział ponad 150 polskich przedsiębiorstw , reprezentujących wszystkie czterech platformy tematyczne. Punktem centralnym pokazu Polski będzie stoisko główne, zlokalizowane w hali 6.

Reklama

Więcej informacji: www.cebit.de

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama