Powstała Mazowiecka Unia Światłowodowa

Fotolia

W marciu powstała Mazowiecka Unia Światłowodowa. Jest to inicjatywa, której celem jest zapewnienie szerokopasmowego internetu w mazowieckich gminach, a tym samym likwidacja miejsc, do których jeszcze szybka Sieć nie dociera. Już pierwszego dnia przystąpiło do niej 16 gmin z regionu.

Twórcami Mazowieckiej Unii Światłowodowej są gminy Piaseczno, Podkowa Leśna, Mińsk Mazowiecki i Nieporęt. Deklaracje o przystąpieniu do Unii podpisały już kolejne gminy: Brwinów, Piaseczno, Leoncin, Tłuszcz, Puszcza Mariańska.

Przystąpienie do Unii daje również możliwość promocji gminy jako lokalizacji przyjaznej inwestorom a zrealizowana budowa sieci pozwoli na wprowadzenie publicznych e-usług i oszczędnościowych rozwiązań typu Smart City.

We wrześniu ubiegłego roku powołano Lubelską Unię Światłowodową, do której przystąpiło 65 gmin z tego rejonu. 53 gminy przystąpiły do powołanej w grudniu Pomorskiej Unii Światłowodowej.

W budowę społeczeństwa informatycznego w województwie mazowieckim włączyła się także firma Orange, która aż w 103 mazowieckich gminach przygotowuje się do inwestycji związanych z szerokopasmowym internetem. Pieniądze na ten cel przeznaczyła unia Europejska w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki temu światłowód dotrze do ponad 86 tys gospodarstw domowych i 540 szkół.

Źródło: Orange

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę