Praktyka i trendy BIM w przemyśle podczas BIM4industry 2021

Praktyka i trendy BIM w przemyśle podczas BIM4industry 2021 BIM Klaster

Ponad 20 prelekcji, jeden dzień warsztatowy i zamknięte pokoje dyskusyjne z ekspertami – od 26 do 28 maja odbędzie się pierwsze w Polsce wydarzenie dotyczące tematyki BIM w przemyśle. Czego możemy się spodziewać po tej 3-dniowej konferencji?

Liczba i różnorodność zaawansowanych technologii, które składają się na nowoczesne fabryki – tzw. Fabryki 4.0 lub Fabryki Przyszłości – sprawia, że zarządzający firmami produkcyjnymi potrzebują nowych, cyfrowych sposobów projektowania, budowania i zarządzania ich utrzymaniem. Dlatego z roku na rok rośnie znaczenie metodyki BIM w przemyśle. I zmienia nie tylko sposób projektowania, ale także użytkowania i zarządzania obiektami przemysłowymi.

Praktyka i trendy

BIM4industry 2021 będzie pierwszym w Polsce spotkaniem wokół idei BIM w przemyśle. Połączy środowiska zaangażowane w popularyzację i wdrażanie tej metodyki w naszym kraju – przedstawicieli władz ustawodawczych, administracji publicznej, inwestorów, a także projektantów i wykonawców.

Wśród prelegentów będą m.in. Anna Kornecka, Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii, Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dr inż. Paweł Tadejko, ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości czy Jarosław Sosnowski z Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji ‎MRPiT, a także prawie 20 ekspertów i praktyków metodyki BIM z zakresu projektowania, wykonawstwa czy prawa inwestycyjnego. 

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Aby dołączyć do grona uczestników wystarczy zarejestrować się przez formularz online. 

3 dni, 20 prelekcji, 6 warsztatów

BIM4industry to 3-dniowa konferencja, trwa od 26 do 28 maja. Organizatorzy kładą nacisk na trendy (również międzynarodowe) i plan rozwoju, przed którym stoi branża budowlana i przemysłowa w Polsce, a także na praktyczny wymiar wdrażania metodyki BIM. Zaprosili do współpracy praktyków, którzy podzielą się z uczestnikami wydarzenia swoimi doświadczeniami, opowiedzą o blaskach i cieniach realizowanych projektów i dadzą wskazówki, jak przygotować się na czekające nas zmiany.

Pierwszy dzień, zainaugurowany prelekcją Anny Korneckiej, to wystąpienia głównych prelegentów oraz debata „Cyfryzacja procesu budowlanego - kolejne kroki” z udziałem przedstawicieli MRPiT, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, BIM Klaster i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Drugiego dnia uczestnicy mogą wybrać dwie ścieżki tematyczne: Inwestorzy & Wykonawcy, a także Projektanci. Na zakończenie dnia, odbędą się spotkania w zamkniętych pokojach dyskusyjnych (limit miejsc), moderowanych przez ekspertów BIM. Trzeci dzień w całości poświęcony będzie na warsztaty, kontynuowane według dwóch ścieżek. Szczegółowa agenda oraz lista prelegentów znajduje się na stronie internetowej wydarzenia

Nie było do tej pory w Polsce wydarzenia o takiej skali, które umożliwiłoby dyskusję nt. BIM w przemyśle wszystkim – albo prawie wszystkim – środowiskom zaangażowanym we wdrażanie tej metodyki w naszym kraju – mówi Katarzyna Orlińska-Dejer, prezes BIM Klaster i organizatorka konferencji BIM4industry 2021. - Uważam, że znacznie więcej nas łączy, niż dzieli – świetni eksperci, pasja, doświadczenie, chęć budowania wiedzy, zgrane zespoły to coś, czym mogą się chwalić zarówno projektanci, jak i wykonawcy czy przedstawiciele władz. Czas się spotkać i porozmawiać zarówno o trendach, jak i praktyce. 

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości i Marszałka Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym wydarzenia jest firma WSC, a partnerami merytorycznymi: Miastoprojekt Wrocław i ePMflow. Patronami medialnymi są: Business Insider, Builder, Miesięcznik Materiały Budowlane, BIMblog.pl, Magazyn Przemysłowy, Fabryki w Polsce. Konferencja wspierana jest także przez: Krakowski Park Technologiczny, Business Finland, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, Business in Małopolska, Izbę Architektów Rzeczpospolitej Polskiej oraz Klaster Zrównoważona Infrastruktura.

Źródło: BIM Klaster

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę