Do szybkiego gięcia małych partii

Prasa krawędziowa HRB-ATC do szybkiego gięcia małych partii Amada

W procesach gięcia krytycznym aspektem wpływającym na produktywność są czasy ustawiania i programowania. Firma AMADA zaprojektowała prasę krawędziową serii HRB-ATC dostępną w wersjach 1003 i 2204, aby zapewnić idealne rozwiązanie do obróbki małych partii przy użyciu narzędzi AFH-ATC.

Nowoczesne przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązań, które są coraz bardziej ukierunkowane na skrócenie czasu realizacji produkcji i zwiększenie efektywności procesów. Dzięki zintegrowanemu automatycznemu zmieniaczowi narzędzi ATC i wydajnemu oprogramowaniu offline VPSS 3i Bend coraz mniejsze partie i krótsze czasy realizacji nie stanowią już problemu. Czasy ustawiania są drastycznie zredukowane dzięki takim funkcjom jak: Automatyczna zmiana narzędzi, Automatyczna kompensacja dolnej pelki i Pomiar kąta w czasie rzeczywistym. Są to cechy, które zapewniają wysoką wydajność, precyzję ustawiania i możliwość efektywnego wykorzystania maszyny przez operatorów o różnym doświadczeniu.

Automatyczna zmiana narzędzi

Funkcja Automatycznej zmiany narzędzi (ATC) dla AFH-ATC, która może przygotować układy narzędzi szybko i precyzyjnie, maksymalnie skraca czas przezbrojenia maszyny. ATC jest wyposażony w duży magazyn narzędzi, dwie pary robotów narzędziowych oraz jednostkę do automatycznego mocowania narzędzi smarujących. ATC oferuje inteligentne zarządzanie, aby zoptymalizować konfigurację ustawień, używać narzędzi już zmontowanych i instalować stemple, nawet w przypadku odwrócenia.

Technologia hydrauliczna i automatyczna kompensacja

Maszyna jest wyposażona w hydrauliczny system napędowy z inwerterem dla efektywnej oszczędności energii. W rzeczywistości obwód hydrauliczny jest obsługiwany "na żądanie" przez cykl gięcia. Maszyna oferuje zarówno wysoką prędkość, jak i dokładne pozycjonowanie. HRB-ATC posiada również system automatycznego zaginania, aby zmaksymalizować liniowość i zapewnić stałe wyniki na całej długości gięcia.

Wielodotykowe sterowanie numeryczne

Prasa krawędziowa HRB-ATC ma najnowszej generacji sterowanie numeryczne AMNC 3i, które jest cyfrowym sercem rozwiązania. Jego 18,5-calowy ekran dotykowy z przyjaznym interfejsem i nowym trybem LITE umożliwia pełne zarządzanie procesem, maszyną i wszystkimi jej funkcjami, poprzez proste, intuicyjne podejście. AMNC 3i oferuje różne rodzaje programowania (Direct, Angle, 2D i 3D), pełne zarządzanie ustawianiem narzędzi i umożliwia łatwe, szybkie programowanie nawet najbardziej skomplikowanych części. AMNC 3i to wydajne i innowacycjne narzędzie, które sprawia, że HRB-ATC jest kompatybilne z Przemysłem 4.0.

Pomiar kąta

HRB-ATC może obrabiać wiele elementów, materiałów i grubości z wysoką precyzją. Dzięki opcji mechanicznego gięcia (Bi-S) w trybie w pełni automatycznym. Kąt jest mierzony poprzez odczyt odkształcenia plastycznego, co pozwala na korektę ruchu belki w dół w czasie rzeczywistym.

Cechy ergonomiczne

Wydajność procesu gięcia jest związana z wydajnością maszyny, a także ergonomicznymi cechami, które pomagają operatorowi wykonywać prace szybko i prosto. HRB-ATC ma opcję "Auto Foot Pedal" (inteligentny pedał przesuwny), który może automatycznie poruszać się naprzeciwko stacji gięcia, oszczędzając znaczną ilość czasu i wysiłku operatora.

Firma AMADA zaprasza na swoje stoisko (D-25) podczas targów STOM w Kielcach, które odbędą się w dniach 19–21.10.2021

Źródło: AMADA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę