Premiera na rynku – a800Z na Targach EMO w Mediolanie

Premiera na rynku – a800Z na Targach EMO w Mediolanie Makino

Makino zaprezentowało swoją premierę a800Z na Targach EMO w Mediolanie. To poziome centrum obróbkowe z piątą osią, które zwiększa możliwości bardzo udanej maszyny a81nx, na bazie której powstało. Charakteryzując się takimi samymi parametrami mocy, wydajnością i niezawodnością jak a81nx, nowe a800Z będzie atrakcyjną inwestycją do zastosowań produkcyjnych, na przykład w branży pojazdów rolniczych, półprzewodników i lotnictwa.

Przejście do obróbki pięcioosiowej czasami oznacza rezygnację z wydajności procesu obróbki. Ale nie na a800Z. Gama bardzo wydajnych, chłodzonych wrzecion o wysokim momencie obrotowym zapewnia takie same parametry jak w czteroosiowej a81nx, dzięki czemu obrabiarka może efektywnie obrabiać szerokie spektrum materiałów. Co więcej, bardzo sztywna, pochylona z dwóch stron konstrukcja, zapewnia wydajność obróbki lepszą niż na wielu obrabiarkach czteroosiowych. Pochylenie konstrukcji zarówno stojaka, jak i zespołu stołu tworzy bardzo sztywną strukturę, która skutecznie przenosi duże siły skrawania generowane podczas ciężkiej obróbki.

Nie tylko wrzeciona wyróżniają nowy model a800Z. Szybki stół obrotowo-uchylny typu Z pozwala zbliżyć środek ciężkości stołu i przedmiotu obrabianego do środka obrotu osi uchylnej. W rezultacie zminimalizowana jest bezwładność układu, a ruchy pozycjonowania mogą być wykonywane z dużą prędkością i dokładnością. Innymi słowy: ten przewymiarowany zespół odgrywa kluczową rolę w umożliwianiu szybkiej i dokładnej obróbki pięcioosiowej.

Grafika

Dzięki nisko położonej krawędzi wejścia do przestrzeni roboczej maszyny a800Z zapewnia operatorowi doskonały dostęp do strefy obróbki w procesie ustawiania lub kontroli procesu obróbkowego. Maszynę a800Z można łatwo podłączyć do różnych systemów automatyzacji, m.in. do systemu magazynów palet i przyrządów, systemu z robotem. Rozwiązanie umożliwia także podłączenie do istniejących systemów automatyzacji, np. MMC2 firmy Makino w grupie z centrami obróbkowymi a81nx.

Grafika

Maszyny Makino są znane ze swoich systemów kontroli termicznej. W tym przypadku a800Z nie jest wyjątkiem. Chłodzenie wrzeciona, chłodzenie stołu i oraz śrub tocznych zapewniają, że niezależnie od tego, jak trudne są warunki w produkcji, to poziome centrum obróbkowe pozostanie stabilne termicznie i niezmiennie precyzyjne.

Źródło: Makino

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę