Premiery, innowacje i rozwój, czyli KOMPOZYT-EXPO® 2016

KOMPOZYT-EXPO
Reklama
Reklama

Już 5-6 października 2016 roku odbędą się Międzynarodowe Targi KOMPOZYT-EXPO® 2016. Oto szczegóły wydarzenia.

W trakcie targów nastąpi premiera urządzenia, które może zrewolucjonizować działalność służb ratowniczych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Innowacje, strefy tematyczne, wyniki najnowszych badań nad zastosowaniem kompozytu. To wszystko jak magnes przyciąga uczestników Targów. Prezentowane na nich wyjątkowo nowoczesne urządzenia są też gwarancją wysokiej frekwencji zwiedzających, którzy w dniach 5-6 października br. pojawią się w Expo Kraków.

Reklama

Odlotowa premiera

Jak bardzo prestiżowym wydarzeniem są Targi KOMPOZYT-EXPO® świadczy m.in. fakt, że właśnie na nich nastąpi premiera pierwszego polskiego Superdrona wykonanego w pewnej części z kompozytu. Jego możliwości wykraczają daleko poza dotychczasowe umiejętności dronów. Urządzenie nie tylko lata - równie swobodnie porusza się pod wodą i jest w stanie pobrać próbkę z dna. - Woda to jeden z największych wrogów jakiejkolwiek elektroniki. Nasze technologie przełamują bariery do tej pory nieprzekraczalne - nie chcemy zaprezentować drona w obudowie, który manewruje pod wodą. Nam zależy na prezentacji urządzenia z odkrytą elektroniką, bez pancerza. Dla porównania - jeżeli wrzucimy dziś telefon do szklanki z wodą być może okaże się, że jest do pewnego stopnia wodoszczelny. Tylko do pewnego stopnia – poszczególne podzespoły wrzucone do wody na pewno uległyby uszkodzeniu. Prawdziwym osiągnięciem byłoby rozebranie telefonu na elementy z których się składa, wrzucenie do szklanki z wodą i zademonstrowanie prawidłowego działania. Do tego właśnie dążymy – do kompletnej odporności na wodę, drona nie tylko obudowanego, ale odsłoniętego i prezentującego układy elektroniczne, z których jest zrobiony. Właśnie ten proces okiełznania wody przez elektronikę chcemy zaprezentować na Targach KOMPOZYT-EXPO – mówi Marek Augustyński – Prezes Zarządu Drony Sp. z o.o. Konstruktor prototypu zaprezentuje także inne, bardzo ciekawe bezzałogowe statki powietrzne. Jednym z nich będzie dron, z którego obraz jest bezpośrednio transmitowany do gogli – każdy uczestnik Targów będzie mógł je przymierzyć i choć na chwilę przenieść się do wirtualnej, powietrznej rzeczywistości. O pozostałych, wyjątkowych możliwościach drona konstruktorzy opowiedzą podczas specjalnego pokazu, prezentującego urządzenie w czasie Targów KOMPOZYT-EXPO®.

Reklama

Młodość i rozwój

Nowością siódmej edycji Targów będzie Strefa Start-up stworzona z myślą o młodych przedsiębiorcach, którzy w branży kompozytów dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Organizatorzy stale monitorują trendy i potrzeby uczestników, dlatego program zostanie w tym roku wzbogacony o temat biokompozytów. A ponieważ zagadnienia związane z bio- i nanotechnologią wciąż są stosunkowo młodą dziedziną badawczą, zorganizowana będzie także Sekcja „Badania i rozwój”.

Liderzy branży pod jednym dachem

Wśród Wystawców nie zabraknie firm lokomotyw – liderów w swojej branży. Wśród nich znajdą się m.in.: czołowy w Polsce producent żywic i utwardzaczy - CIECH Sarzyna S.A., pełną gamę frezów i udoskonalonych wierteł do kompozytów zaprezentuje firma N-POL Cuttin Tools. Szeroką ofertę tnących ploterów przedstawi KSM Kumor, Stańdo Sp. J. C.A.T., a włókna szklane znajdą się na stoisku firmy Krosglass S.A. Udział w tegorocznej edycji KOMPOZYT-EXPO® potwierdził także czołowy europejski producent ergonomicznych foteli dla środków transportu komunikacji pasażerskiej – SZTK TAPS Maciej Kowalski. Z kolei w Strefie Start-up zaprezentuje się jeden z nielicznych na świecie producentów, posiadających międzynarodową licencję na budowę regatowych jachtów klasy Optimist IOD’95 – „Marlin 2012” - firma OPTI-YACHTS.

W gronie tegorocznych Wystawców nie zabraknie wiodących zagranicznych przedsiębiorców. Swoją ofertę zaprezentuje m.in. firma Airtech z Luksemburga – producent najwyższej jakości materiałów do techniki worka próżniowego oraz infuzji. Przemysł czeski reprezentować będzie m.in. właściciel marki BRAY, firma Blue Ray a.s. – producent wieloosiowych centrów obróbczych przeznaczonych do obróbki modeli i form z aluminium, profili aluminiowych, kompozytów, plastików, polistyrenów czy tworzyw typu honeycomb, fiberglass, clays. Kolejnym reprezentantem rynku naszych południowych sąsiadów będzie firma Spolchemie – producent wysokiej jakości produktów chemicznych. Również kraje Beneluxu będą miały swoich przedstawicieli na tegorocznych Targach KOMPOZYT-EXPO®. Belgijską branże kompozytów reprezentować będzie firma Armacell – globalny producent rdzeni piankowych PE. Wśród Wystawców nie zabraknie również firm z Włoch, Niemiec czy Francji.

W temacie

Równolegle do Targów KOMPOZYT-EXPO® w dniach 5-6 października 2016 w Expo Kraków odbędą się także 7 Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance oraz 8 Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Wybór tego samego terminu dla trzech różnych imprez nie jest przypadkowy. Wynika ze ścisłej współpracy firm produkujących kompozyty z materiałów, prezentowanych do tej pory na targach SyMas. Razem z ofertą przedsiębiorców z dziedziny utrzymania ruchu zarówno Wystawcy jak i zwiedzający otrzymają olbrzymią dawkę wiedzy, innowacji oraz możliwość nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych.

MM Magazyn Przemysłowy jest patronem wydarzenia.

Źródło: Materiał organizatora

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama