Produkcja Promotechu pod kontrolą systemu APS

Białostocki Promotech wdraża innowacyjny system informatyczny usprawniający bezpośrednie sterowanie produkcją. Wpłynie to m.in. na terminową realizację zleceń dla klientów.

APS (Advanced Planning and Scheduling) to system informatyczny, stanowiący rozwinięcie funkcjonującego już w Promotechu systemu ERP, a zapewniający optymalizację przebiegu produkcji, bez konieczności inwestowania w park maszynowy.

Reklama

Celem inwestycji jest optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów produkcyjnych - zarówno maszyn, jak i pracowników. Podstawowym usprawnieniem, który oferuje wdrażany system jest bezpośrednie sterowanie produkcją.

System w czasie rzeczywistym analizuje wszelkie zmiany i wprowadza korekty do planu, a jego głównym priorytetem jest dotrzymanie deklarowanego terminu realizacji wyrobu gotowego.

Reklama

Decyzję o wdrożeniu systemu zarząd podjął 2014 roku, a na początku 2015 rozpoczął realizację inwestycji. Wdrażanie systemu przebiega etapowo – na początek wykonawca przeprowadził w Promotechu analizę przedwdrożeniowa, a następnie przedstawił koncepcję wdrożenia, uwzględniającą specyfikę działania firmy. Po akceptacji koncepcji – rozpoczął się etap wdrożenia.

Źródło: CentrumPR

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę