Prosta formuła radaru dla optymalizacji procesów

Prosta formuła radaru dla optymalizacji procesów Vega

Nowa sonda radarowa VEGAPULS 6X jest przeznaczona do pomiaru cieczy i materiałów sypkich we wszystkich warunkach procesowych.

Do tej pory szukanie odpowiedniej sondy radarowej do pomiaru poziomu zaczynało się od postawienia pytania o częstotliwość, która w konkretnym przypadku mogłaby się sprawdzić najlepiej, a także o właściwości medium, zakres temperatury i przyłącza procesowe. Wybór urządzenia był więc dotąd dość złożony. Wraz z sondą VEGAPULS 6X proces ten zmienia się całkowicie.

Ostatecznie nie liczy się sonda, lecz to, co użytkownik chce osiągnąć w swoich procesach technologicznych – mówi Florian Burgert, który jako product manager od początku był zaangażowany w rozwój nowego radaru. – Pewność, że przy wyborze sondy nie tylko szybciej dotrzesz do celu, ale także wdrożysz najlepsze rozwiązanie, robi różnicę w codziennej pracy.

Nowa sonda VEGAPULS 6X oferuje to, co jest obecnie najlepsze i technicznie możliwe: system do samodiagnozowania, który natychmiast rozpoznaje usterki i wykazuje wyraźnie wyższą niezawodność, nową technologię chipów radarowych, rozszerzone możliwości zastosowania i prostszą obsługę. Oprócz certyfikacji SIL uwzględniono również aspekt bezpieczeństwa cybernetycznego: zgodnie z normą IEC 62443-4-2 z rygorystycznymi wymaganiami w zakresie bezpiecznej komunikacji i kontroli dostępu.

Czujniki poziomu mają za zadanie ułatwiać operatorom monitorowanie procesów przemysłowych. VEGAPULS 6X oferuje maksymalne uproszczenie. Jest to uniwersalna sonda do wszystkich zastosowań. Docelowo użytkownik nie będzie musiał zastanawiać się nad technologią, częstotliwością lub wersją wykonania. Także uruchomienie zostało ograniczone do minimum – wystarczy podanie podstawowych informacji i kilka kliknięć. VEGAPULS 6X często może być sparametryzowana fabrycznie i dostarczona jako gotowa do użytku.

Źródło: VEGA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę