Do czego służy aplikacja VEGA Tools?

Do czego służy aplikacja VEGA Tools? Pixabay

W drodze, w domu, w pracy – zawsze mamy przy sobie smartfon. Urządzenia mobilne są już także standardowym wyposażeniem zakładów przemysłowych. Pozwala to na obsługę maszyn i systemów produkcyjnych w bardziej wydajny, a w wielu przypadkach także bardziej bezpieczny sposób: dzięki możliwości zdalnego sprawdzenia statusu systemu nie trzeba wspinać się na wysokie zbiorniki czy wchodzić do strefy niebezpiecznej w celu odczytu pomiarów z czujnika.

Produktywność i wydajność maszyn oraz całych zakładów zawsze zależy od tego, jak szybko i sprawnie można zwizualizować dane na temat ich stanu. Aplikacja VEGA Tools to oprogramowanie dostosowane do urządzeń mobilnych, które ułatwia to zadanie. W przypadku maszyn i systemów produkcyjnych czujniki VEGA dostarczają danych, które są potrzebne nie tylko do bezpośredniej kontroli. Niektóre z tych indywidualnych wartości procesowych mogą mieć decydujące znaczenie dla planowania prac serwisowych lub usuwania usterek. Od prawie sześciu lat aplikacja VEGA Tools oferuje możliwość zdalnej obsługi czujników VEGA wyposażonych w Bluetooth: zarówno w zakresie kalibracji, jak i wyświetlania czy oceny wartości pomiarowych. Informacja o aktualnym statusie może być łatwo wizualizowana na smartfonach i tabletach.

Jedną z zalet pracy z aplikacją, jak mówi product manager Jakob Hummel, jest prosty fakt: to, że jest zawsze aktualna. Dzięki automatycznej aktualizacji ostatnich funkcji, zabezpieczeń i sterowników aplikacji życie użytkowników jest o wiele prostsze, a technicy otrzymują wszystkie wartości pomiarowe za pośrednictwem aplikacji szybko i bezpiecznie oraz mogą je natychmiast wywołać.

Testy kontrolne są jednym z obowiązków wielu operatorów instalacji i mimo że są kosztowne i muszą być przeprowadzane w regularnych odstępach czasu, są konieczne, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo i funkcjonalność. Równie ważne, co regulacja, jest staranne przygotowanie, zapoznanie się z wytycznymi i instrukcjami użytkowania orazzebranie wszystkich wymaganych dokumentów. Wszystko po to, aby testy przebiegały sprawnie i w jak najmniejszym stopniu zakłócały trwające procesy produkcyjne.

Teraz, szczególnie w przypadku sygnalizatorów poziomu granicznego serii VEGASWING 60, testy kontrolne przy użyciu aplikacji VEGA Tools są dużo prostsze i wydajniejsze. Dzięki wirtualnemu asystentowi przebieg kontroli jest zoptymalizowany, a proces ogranicza się do zaledwie pięciu lub siedmiu kroków. Aplikacja nie tylko przeprowadza użytkownika przez test krok po kroku, ale na koniec także generuje protokół kontrolny w formacie PDF.

Źródło: VEGA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę