„Przemysłowa Wiosna” zakończona sukcesem

Targi STOM 2022 zakończone sukcesem Raven Media

250 pracujących maszyn, zapełnione wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka, 500 wystawców, ponad 10 tysięcy branżowych zwiedzających – jednak nie tylko te liczby robią wrażenie w podsumowaniu przemysłowego cyklu Targów Kielce.

Przemysłowa Wiosna przyzwyczaiła swoich odbiorców do dużej liczby zwiedzających oscylującej wokół 10 tysięcy, podobna miała miejsce chociażby jesienią, warto jednak zaznaczyć, że poprzednia edycja cyklu odbywała się razem z Targami METAL i odwiedziło ją więcej uczniów szkół technicznych. Tegoroczne Targi STOM zgromadziły zatem więcej branżowych zwiedzających nastawionych na biznesowe, konkretne rozmowy.

Te spotkania wciąż są potrzebne, tutaj dzięki temu, że mamy duże stoisko, możemy wystawić wiele maszyn. Klienci mogą się z nimi zapoznać, dotknąć ich, nawet przetestować działanie. Po pierwszym dniu podsumowaliśmy liczbę notatek z rozmów – normę już wyrobiliśmy – mówił Gniewomir Żmuda z firmy KIMLA.

targi STOM 2022

Niemal wszyscy wystawcy zgodnie podkreślali, że właśnie możliwość zaprezentowania swojej oferty „na żywo” jest dla nich najważniejszą zaletą spotkania targowego. Tegoroczna Przemysłowa Wiosna wywiązała się z tego zadania.

Targi spełniły nasze oczekiwania w 100% – podsumował udział w wydarzeniu Dawid Woźniak, reprezentujący firmę Yaskawa, partnera targów STOM-ROBOTICS.

Deklaracja ważnej współpracy na targach CONTROL-STOM

Ponad 30 firm, instytucji i uczelni wyższych podpisało porozumienie o współpracy w ramach Klastra Metrologicznego. Jednostka ta będzie obejmowała podmioty gospodarcze i instytucje naukowe. Podpisanie odbyło się podczas Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, wchodzących w skład „Przemysłowej Wiosny” w Targach Kielce.

deklaracja założenia Klastra Metrologicznego

Przemysł funkcjonuje w warunkach gospodarki, która jest otwarta i zglobalizowana, która tworzy możliwości, ale zmusza do konkurencji. Świat globalny wspiera najlepszych. Integrujemy się po to, aby dołączyć do czołówki najlepszych w tych obszarach, w których metrologia odgrywa rolę – mówił Jacek Semaniak

Podpisanie odbyło się przy okazji kongresu „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości”, zorganizowanego wspólnie przez Główny Urząd Miar, Politechnikę Świętokrzyską i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorców i środowiska naukowego. Podczas kongresu poruszone zostały takie tematy jak nowe rozwiązania pozwalające firmom i instytucjom korzystać z danych metrologicznych oraz kierunki rozwoju metrologii w specjalistycznych branżach przyszłości.

ludzie na konferencji

Wykłady i pokazy podczas targów EXPO-SURFACE

Również Targom Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE towarzyszyło wiele wydarzeń. W drugim dniu targów odbyły się bezpłatne wykłady. „Bioreaktory w walce o czyste powietrze – oczyszczanie powietrza z LZO i odorów w Kompaktowych Bioreaktorach Trójfazowych”, „Nadzór nad procesami antykorozji – wymagania w zakresie kompetencji firm i personelu”, a także  „Utwardzanie powłok w niskiej temperaturze” – to tylko niektóre tematy zaprezentowane przez branżowych ekspertów.

Po raz pierwszy w Kielcach, każdego dnia targów, można było nie tylko podpatrywać technologów podczas ich pracy czy obejrzeć maszyny i urządzenia w ruchu (kabina i aplikacje do malowania proszkowego, aplikacje ciekłe, ściana lakiernicza, piec lakierniczy, stół szlifierski, śrutowania i inne urządzenia lakiernicze), ale chętni mogli sami spróbować swoich sił w malowaniu przemysłowym.

Nagrodzeni wystawcy

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia targów, nagrodzono najlepsze produkty prezentowane podczas targów STOM. O przyznaniu nagród decydowały komisje konkursowe. W czasie uroczystości wręczono także nagrody TOP Design Targów Kielce za oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej. 

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę