Rekordowa edycja Targów EUROTOOL®

Reklama
Reklama

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®, do których dołączyły Międzynarodowe Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach BLACH-TECH-EXPO przez lata były najbardziej prestiżowym wydarzeniem dla branży obróbki mechanicznej – platformą spotkań, kontaktów biznesowych oraz wymiany informacji i doświadczeń. Przed nimi szybki powrót do roli wiodącej imprezy w Polsce. Wraz z przenosinami do EXPO Kraków – jednego z najnowocześniejszych ośrodków targowo- kongresowych w kraju – EUROTOOL ® zanotował aż 40-proc. wzrost wynajętej powierzchni wystawienniczej. O obu wydarzeniach rozmawiamy z Grażyną Grabowską, prezes Targów w Krakowie.

Przed nami wyjątkowa edycja Targów EUROTOOL®...
To prawda. W tym roku po raz pierwszy odbędą się one w nowoczesnych przestrzeniach naszej nowej siedziby – Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. To jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, wybudowany w zgodzie ze światowymi trendami, w oparciu o technologie inteligentnego budynku. Jest w nim więc wszystko, co zapewni wysoki komfort biznesowych spotkań naszych wystawców z tysiącami odwiedzających nas specjalistów.

Reklama

Co charakteryzuje EXPO Kraków?

Przede wszystkim to, że składa się z dwóch przestronnych i niczym nieograniczonych hal: Wisły i Dunaju. Dysponujemy największą zadaszoną powierzchnią na południu Polski. W trakcie uroczystego otwarcia EXPO rozmawiałam z naszymi wystawcami. Wszyscy zgodnie potwierdzali, że obiekt jest dla nich przyjazny i „wygodny”. Odpowiednia nośność podłogi, wysokość hali i wielkość bram wjazdowych pozwolą zaprezentować firmom duże maszyny w cyklu produkcyjnym. Do dyspozycji naszych gości oddajemy pojemny parking, kompleks multimedialnych sal konferencyjnych oraz restaurację. Ponadto w trakcie targów z okolic Dworca Głównego do naszego obiektu będzie kursował EXPO Bus.

Reklama

Informacja o nowym obiekcie bardzo szybko obiegła branżę. Czy przełożyło się to na zainteresowanie targami?

Targi EUROTOOL® organizujemy niemal od 20 lat, ale dawno nie odnotowaliśmy tak ogromnego, bo aż 40-proc. wzrostu sprzedanej powierzchni wystawienniczej. Ale świetny wynik to nie tylko zasługa nowego obiektu. W ciągu kilkunastu edycji wypracowaliśmy sobie markę niezwykle ważnego branżowego wydarzenia. „W Krakowie robi się najlepsze interesy, w Krakowie trzeba być” – w takim pozytywnym tonie od lat wypowiadają się o EUROTOOL® najważniejsi gracze rynkowi i specjaliści – nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Stąd obecność m.in. misji gospodarczych (np. francuskiej), które dla wystawców są wręcz niespotykaną szansą na nawiązanie owocnych kontaktów biznesowych i zwiększenie eksportu.

Dlaczego warto odwiedzić najbliższą edycję EUROTOOL®?

Przede wszystkim dlatego, żeby wiedzieć, co dzieje się w branży, jakie są kierunki rozwoju, co nowego powstało. W gronie ponad 200 wystawców znajdziemy oferty firm z Austrii, Belgii, Czech, Niemiec, Rumunii, Turcji, Włoch oraz Ukrainy. EXPO Kraków przemieni się w jedną wielką halę produkcyjną. Będzie można zobaczyć kilkaset maszyn i urządzeń – wiele z nich będzie miało swoje premiery właśnie na naszych targach.

Czy możemy przybliżyć szczegóły wystawy?

Zaprezentowane zostaną m.in. polskie frezarki narzędziowe, włoskie prasy krawędziowe, niemieckie centra obróbcze, amerykańskie drukarki 3D, czeskie przecinarki taśmowe czy tureckie wycinarki laserowe. Gdy dołożymy do tego największą w kraju strefę usług podwykonawczych – gdzie w gotowym do produkcji parku maszynowym czekać będą usługodawcy w zakresie obróbki skrawaniem, przeróbki plastycznej, regeneracji narzędzi czy modernizacji maszyn – premierowy Salon Automatyki i Robotyki oraz niezwykle bogaty program towarzyszący, obejmujący m.in. pierwszy w Polsce kongres CAx Innovation, to sami stwierdzimy, że dla branży data 14-16 października powinna być obowiązkową pozycją w tegorocznym kalendarzu spotkań.

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama