Robot Atlas Dynamics bardziej zwinny niż większość ludzi

TechSpot
Reklama
Reklama

W ciągu ostatnich kilku lat ludzie obserwowali - czasem z przerażeniem - jak dwunożny robot Boston Dynamics, Atlas, staje się coraz bardziej zwinny. Teraz maszyna może wykonać imponujące ruchy gimnastyczne.

Był czas, kiedy Atlas ledwo stawiał pierwsze krok. W 2017 r. potrafił wykonać przewrót do przodu i parkour. Rok później widzieliśmy, jak Atlas biega, przeskakuje po kłodach i skacze z jednego 40-centymetrowego kroku na drugi, używając nóg, ramion i tułowia do napędzania skoków i balansowania.

Reklama

W najnowszym filmie, Boston Dynamics pokazuje jak maszyna wykonuje ćwiczenia gimnastyczne, których większość przeciętnych ludzi nie mogłaby zrobić. Można zobaczyć m.in. stanie na rękach, fikołki, skoki oraz najbardziej spektakularny 360-stopniowy obrót. Boston Dynamics wyjaśnia, że ​​Atlas może wykonywać te ruchy dzięki algorytmowi optymalizacji, który przekształca opisy wysokiego poziomu każdego manewru w dynamicznie wykonalne ruchy odniesienia.

Podczas gdy zwinność Atlasa jest imponująca, nie za każdym razem wszystko idzie dobrze. Opis filmu wskazuje, że robot ma około 80% sukcesu. Jak podaje firma, robot kosztuje mniej więcej tyle, co luksusowy pojazd.

Reklama

Źródło: TechSpot

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama