Rozwiązania ułatwiające mocowanie przedmiotów obrabianych i narzędzi

Rozwiązania ułatwiające mocowanie przedmiotów obrabianych norelem

Firma norelem, niemiecki producent standardowych komponentów maszyn, znacznie rozszerzył gamę produktów w zakresie technologii mocowania, dodając ponad 800 pozycji do grupy komponentów norelem positions.

Nowy asortyment pozwoli na mocowanie większej liczby narzędzi lub przedmiotów i ich dalszą obróbkę. Podstawę technologii mocowania stanowi podgrupa 01000, która obejmuje wybór różnego rodzaju płyt, elementów dodatkowych, płyt mocujących pionowych i kolumn mocujących.

Asortyment płyt został rozszerzony o nowe rodziny produktów - są to płyty bazowe i palety, które można pozycjonować i mocować bezpośrednio na stołach maszynowych. Płyty bazowe są dostępne w wykonaniu z żeliwa szarego z siatką otworów w wersji prostokątnej i okrągłej, podobnie jak palety w wersji z żeliwa szarego z otworami.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Technologia mocowania jest jednym z podstawowych narzędzi ułatwiających produkcję - mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem. – Bez wymaganych rozwiązań mocujących procesy charakteryzują się wysokim wskaźnikiem niepowodzeń, co oznacza marnotrawstwo materiału i czasu lub nawet całkowite zatrzymanie produkcji. Rozszerzony asortyment rozwiązań z zakresu mocowania wspiera więcej obszarów przemysłu wytwórczego w stosunku do naszej dotychczasowej oferty.

Rozszerzając kategorię łapy zaciskowe, firma norelem dodała do asortymentu siedem nowych rodzin produktów. Dostępne są zarówno zespoły prefabrykowane, jak i pojedyncze części, które można następnie zestawiać w całość. Różne kształty i konstrukcje zapewniają, że zaciski mogą być używane do wielu zadań i zastosowań. Łapy odgięte są używane w inżynierii mechanicznej, budowie osprzętu i konstrukcji prototypów. Zapewniają one m. in. pewne trzymanie przedmiotu obrabianego podczas frezowania i spawania.

Firma norelem wprowadziła również nową podgrupę 42000 Technologia mocowania z punktem zerowym, która dzieli się na cztery kategorie obejmujące systemy mocowania z punktem zerowym, 5-osiowy modułowy system mocowania 80 mm, 5-osiowy modułowy system mocowania 50 mm i 5-osiowy modułowy system mocowania 138 mm. Ta podgrupa obejmuje szereg narzędzi, które oszczędzają czas i nakład prac podczas mocowania. Systemy z punktem zerowym umożliwiają szybkie i precyzyjne mocowanie oraz pozycjonowanie przyrządów i przedmiotów obrabianych na wszystkich obrabiarkach skrawających i centrach obróbczych, a także na maszynach do drążenia wgłębnego i pomiarowych. Systemy te są kompatybilne z paletami, urządzeniami, imadłami i elementami obrabianymi - można je zmienić w ciągu kilku sekund z określonym punktem zerowym, zapewniając jednocześnie powtarzalność poniżej 0,005 mm.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę