Rozwiązanie EC Systems w elektrycznym autobusie Solaris

Reklama
Reklama

Mieszkańcy Krakowa od 29 kwietnia mogą cieszyć się w pełni ekologicznym elektrycznym autobusem firmy Solaris wyposażonym w bezprzewodowy system diagnostyczny opracowany przez specjalistów z EC Systems.

Ponad 4 lata temu firma EC Systems rozpoczęła realizację zlecenia dla spółki Solaris Bus & Coach, w ramach której w 2013 roku został zaprojektowany i wdrożony system do bezprzewodowej diagnostyki pojazdów autobusowych (BSDPA). Od teraz system pracuje także na pokładzie autobusu elektrycznego. Rozwiązanie to pozwala na uproszczenie, zautomatyzowanie i przyspieszenie obsługi serwisowej oraz kontroli pracy autobusu, co bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów eksploatacji pojazdu. BSDPA integruje się z podsystemami pracującymi na pokładzie autobusu i dzięki zastosowaniu technologii GSM, umożliwia lepsze przygotowanie techników do przeprowadzenia napraw w terenie, a nawet zdalne usuwanie usterek. Z kolei funkcja zdalnego monitorowania umożliwia poprawę logistyki i ogranicza prawie do zera ilość nieplanowanych przestojów pojazdu.

Reklama

Pierwszy autobus elektryczny wyposażony w system bezprzewodowej diagnostyki będzie dostępny dla mieszkańców Krakowa od 29 kwietnia na trasie Prądnik Biały – Dworzec Główny Zachód (linia 154). Oficjalnemu włączeniu autobusu do ruchu towarzyszył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

EC Systems to ekspert w zakresie projektowania i wdrażania przemysłowych systemów monitorowania, diagnostyki, testowania oraz sterowania. Od ponad 15 lat nasze rozwiązania znajdują zastosowanie na całym świecie, we wszystkich kluczowych gałęziach przemysłu. Realizowaliśmy różnorodne projekty, począwszy od systemów sterowania baterią skutera elektrycznego i zapłonem granatu, poprzez testowanie silników wycieraczek, diagnostykę turbin wiatrowych, przejazdów kolejowych, autobusów, kompresorów gazu aż do monitorowania pracy całych elektrowni.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama