Rozwój e-mobilności dzięki platformie 3DExperience

Rozwój e-mobilności dzięki platformie 3DExperience

Hiszpańska firma specjalizująca się w technologiach i rozwiązaniach dla elektrycznych aut wyścigowych wdraża platformę 3DExperience w chmurze. QEV Technologies może skrócić czas wprowadzania produktów na rynek oraz rozwinąć działalność biznesową dzięki obniżeniu kosztów projektowych i inżynieryjnych.

Dassault Systèmes ogłosiło, że hiszpańska firma QEV Technologies, specjalizująca się w technologiach i rozwiązaniach z zakresu e-mobilności wykorzystywanych w elektrycznych autach wyścigowych, wdroży platformę 3DExperience w chmurze w celu poprawy efektywności oraz stymulowania rozwoju działalności biznesowej związanej z tworzeniem przyjaznych środowisku i zrównoważonych rozwiązań dla klientów z sektora motoryzacyjnego.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

QEV Technologies będzie korzystać z platformy 3DExperience w chmurze, aby skrócić czas realizacji projektów inżynieryjno-elektryfikacyjnych firmy. Chmurowa instancja platformy 3DExperience pozwala zunifikować prace projektowe i inżynieryjne w całym przedsiębiorstwie dzięki wykorzystaniu jednolitego środowiska cyfrowego angażującego przeróżne dyscypliny. Zespoły QEV Technologies mogą współpracować w czasie rzeczywistym bez względu na czas i miejsce oraz dzielić się wiedzą i know-how, mając możliwość śledzenia postępów pracyi redukcji kosztów.

W miarę, jak branża motoryzacyjna sukcesywnie skłania się ku pojazdom z napędem elektrycznym, podłączonym do internetu i autonomicznym, innowacyjne firmy i technologie mają coraz większy wpływ na design. Konkurencyjny rynek wymaga nie tylko nowych sposobów postrzegania oraz rozwijania wrażeń związanych z użytkowaniem pojazdów, ale także innowacyjnych metod zarządzania złożonymi projektami oraz dostarczania inteligentnych, bezpiecznych i efektywnych systemów mobilności.

Dassault Systèmes cieszy się renomą w różnych gałęziach przemysłu motoryzacyjnego, w tym także w specjalistycznych firmach technologicznych, które koncentrują się na wprowadzaniu konkurencyjnych nowych technologii na tor wyścigowy tak szybko, jak to możliwe – mówi LaurenceMontanari, wiceprezes Dassault Systèmes, ds. transportu i mobilności. – Platforma 3DExperience pozwoli firmie QEV Technologies nie tylko zoptymalizować współpracę oraz wysiłki koncepcyjne, ale także usprawnić komunikację między poszczególnymi interesariuszami. W szerszym kontekście oznacza to zwiększenie tempa transformacji całej branży w kierunku e-mobilności.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę