RubPlast EXPO – prezentacja branży tworzyw sztucznych i gumy w Expo Silesia

13.12.2015
Reklama
Reklama

Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO - edycja 2011 - za nami. W pawilonie wystawienniczym sosnowieckiego Expo Silesia zaprezentowano oferty łącznie około 300 firm, na 150 stoiskach targowych. Całość wystawy obok ekspozycji RubPlast EXPO objęła stoiska targów automatyki i hydrauliki HAPexpo, targów robotyki ROBOtshow, targów olejów, smarów i płynów technologicznych OILexpo oraz automatyzacji w spawalnictwie ProWELDex.

Na targach RubPlast EXPO można było obejrzeć przede wszystkim sprzęt do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, chemię przemysłową i półprodukty dla przemysłu tworzywowego i gumowego. Na stoiskach zaprezentowano oferty kilkudziesięciu firm z sektora przetwórstwa tworzyw polimerowych oraz produkcji wyrobów gumowych, zarówno wtryskarki - pracujące w technologicznym cyklu na stoiskach targowych, jak i statyczną prezentację produktów i usług firm z branży.

Reklama

Wystawie w pawilonie towarzyszyła konferencja dla branży automotive pt. „Transfer wiedzy w branży motoryzacji - nowe wyzwania - nowe inwestycje - nowe perspektywy współpracy", której wiodącym tematem było wykorzystanie nowej gamy polimerów i biopolimerów w produkcji samochodowej oraz zmiany materiałowe - użycie nowych aplikacji kompozytowych zastępujących elementy metalowe. W wydarzeniu zrealizowanym pod egidą Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego oraz grupy Silesia Automotive udział wzięło ponad 60 specjalistów z branży. Spotkanie zakończyła żywa dyskusja, czy nadszedł już czas na nowe aplikacje polimerowe i biopolimerowe w branży motoryzacji. Dodatkowo w ramach Kondensatorów Przedsiębiorczości partnerzy tego przedsięwzięcia Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego i Urząd Miasta Sosnowiec zorganizowały seminaria dotyczące oferty inwestycyjnej strefy, możliwości pozyskania dotacji unijnych oraz parku technologicznego w Sosnowcu.

 Patronat nad targami sprawowały: Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników i Instytut Przetwórstwa Polimerów i Zarządzania Produkcją Politechniki Częstochowskiej. Partnerem targów została firma Azoty Tarnów - wiodący polski producent tworzyw konstrukcyjnych.

Reklama

 Jak co roku wystawcy targów mogli wziąć udział w konkursie na najciekawsze rozwiązania techniczne. Nagrodę Specjalną Dyrektora Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników przyznano Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska z Instytutu Techniki Górniczej KOMAG za innowacyjną metodę oznaczania zawartości ftalanów i kadmu w opakowaniach i wyrobach z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z dziećmi. Medal targowy Expo Silesia w kategorii „najlepszy produkt prezentowany na targach" komisja konkursowa przyznała za laboratoryjną wytłaczarkę dwuślimakową 2x12 współbieżną EHP 2x12 firmie ZAMAK Sp. z o.o. Organizatorzy przyznali również wyróżnienia za najbardziej efektowną formę prezentacji targowej dla firm WOBURG Piotr Wochnik i PLASTIGO. Wyróżnienie specjalne powędrowało do AZOTY Tarnów za zaangażowanie w promocję i rozwój targów. Po raz kolejny na targach rozstrzygnięto również konkurs wiedzowy METROPOLOWANIE organizowany przez Expo Silesia i portal branżowy Tworzywa.pl . Na pytania najlepiej i najszybciej odpowiadała Beata Wojciechowska z poznańskiej firmy BETAPLAST, która zdobyła dla swojej firmy 17 m2 powierzchni ekspozycyjnej na targach. Partnerami medialnymi tej akcji były magazyny Tworzywa Sztuczne w Przemyśle oraz PlastNews.

Kolejna edycja targów RubPlast EXPO odbędzie się w dniach 13-15 listopada 2012 roku.

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama