Ruszają aukcje na nowe instalacje fotowoltaiczne

Pixabay
Reklama
Reklama

Spora część nowych istalacji fotowoltaicznych ma powstać do końca przyszłego roku.

- Zakładamy, że w ramach aukcji ogłoszonych w 2016 r. powstaną nowe instalacje fotowoltaiczne o mocy zainstalowanej 100 MW - podkreśla wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Wiceminister zwraca uwagę, że wsparcie dla tych instalacji będzie udzielane na okres 15 lat.

Reklama

- Myślimy, że w 2017 r. jeszcze przed sezonem letnim przeważająca ich część powstanie - dodaje. Jednocześnie podkreśla, że resort energii zdecydował się na umożliwienie powstania instalacji fotowoltaicznych właśnie z uwagi na szybki proces realizacji inwestycji, co pozwoli na szybką weryfikację sprawności działania systemu aukcyjnego (stopień realizacji instalacji, których oferty wygrały aukcję), a także z uwagi na fakt, że instalacje te dostarczają energię elektryczną w szczytowym okresie zapotrzebowania, ze szczególnym uwzględnieniem okresu letniego.

Zdaniem wiceministra Piotrowskiego rozwój instalacji fotowoltaicznych ma istotne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego. - Potrzeba zapewnienia odpowiedniej generacji energii elektrycznej w okresie letnim jest szczególnie istotna w kontekście sytuacji, która miała miejsce w Polsce w sierpniu 2015 r. – dodaje.

Reklama

Dodatkowo, z uwagi na obserwowaną dużą podaż projektów inwestycyjnych w tym obszarze technologicznym przewiduje się, iż ceny proponowane w aukcjach na zakup energii z instalacji fotowoltaicznych będą bardzo atrakcyjne.

Źródło: Ministerstwo Energii

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama