Ruszyła sprzedaż zakładu produkcyjnego JD Norman w Horselberg

Trwa sprzedaż zakładu produkcyjnego JD Norman w Horselberg Pixabay – qimono

Założona w 1902 r. firma Maynards kontynuuje serię transakcji sprzedaży aktywów pochodzących z kolejnego kompletnego zakładu produkcyjnego firmy JD Norman zlokalizowanego na terenie Niemiec.

JD Norman – jeden z największych dostawców OEM i Tier 1 samochodowych układów napędowych i podzespołów – zakończył działalność w 2020 r. po ponad 20 latach dostarczania kompletnych, zmontowanych podzespołów dla firm takich jak Mercedes‑Benz, Audi, Ford, Volkswagen, Fiat czy Kia.

Przedmiotem sprzedaży są m.in. kompletne linie produkcyjne do wytwarzania podzespołów samochodowych układów napędowych i silników. Trwający obecnie główny etap sprzedaży zakończy się 29 września br. w formie sprzedaży aukcyjnej online. Sprzedażą zarządza firma Maynards we współpracy z globalnym zespołem specjalistów zajmujących się aktywami branży motoryzacyjnej – firmami Robert Levy Associates oraz Gordon Brothers.

Ponad 1000 aktywów marek premium – takich jak Samag, Heller, Heckert i inne – do produkcji najnowszych modeli samochodów, w tym:
    • 150+ obrabiarek CNC,
    • obrabiarki do wiercenia głębokich otworów,
    • urządzenia do badania wycieków,
    • urządzenia do mycia, szlifowania, wykrywania spękań, usuwania zadziorów i gładzenia,
    • roboty,
    • żurawie,
    • sprzęt służący zapewnieniu jakości,
    • wyposażenie narzędziowni,
    • pojazdy do użytku na terenie fabryki,
    • urządzenia magazynowe.
 
Więcej informacji o aukcji można znaleźć na stronach internetowych firm Maynards, Robert Levy Associates i Gordon Brothers.

Ta sprzedaż najwyższej jakości technologii produkcji samochodowych układów napędowych stanowi niezwykłą okazję dla naszych klientów z branży motoryzacyjnej w Europie i na całym świecie – powiedział Robert Levy, prezes firmy Robert Levy Associates. – Poza tym aukcja ta jest istotna ze względu na to, że wiele spośród aktywów, które wcześniej służyły do obróbki części silników samochodowych, można łatwo przystosować do obsługi szerokiego zakresu zastosowań w różnych gałęziach przemysłu.

Źródło: Maynards

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę