RWE rozpoczęło przesył gazu na Ukrainę

Reklama
Reklama

RWE AG poprzez swoją spółkę zajmującą się handlem i przesyłem gazu, RWE Supply & Trading, zostało pierwszym w tym roku europejskim dostawcą gazu na Ukrainę. Do ukraińskiej spółki skarbu państwa Naftogaz popłynął dzisiaj gaz ziemny pochodzący z europejskiego portfolio RWE.

Gaz trafia na Ukrainę przez Polskę. Dostawy są realizowane w ramach 5-letniej umowy zawartej w maju 2012 r. pomiędzy Naftogaz i RWE Supply & Trading, która przewiduje transfer do 10 mld m3 surowca rocznie.

Reklama

W 2013 r. RWE Supply & Trading dostarczyło już około 1 mld m3 gazu ukraińskiej spółce. Dostawy są realizowane według cen hurtowych z uwzględnieniem kosztów przesyłu. Według RWE dalsze znaczne wolumeny mogą zostać przesłane na Ukrainę, jak tylko zlikwidowane zostaną ograniczenia dot. przesyłu na granicy słowacko-ukraińskiej, co może nastąpić w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy.    

Reklama

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama