Samoprzylepne łatki Paroc Hvac Dots

Samoprzylepne łatki Paroc Hvac Dots Paroc

To, że instalacje grzewcze czy wentylacyjne spełniają pewne określone funkcje z punktu widzenia budynku i jego użytkowników, nie znaczy, że nie mogą być wykończone w sposób estetyczny. Aby problem wystających główek gwoździ montażowych załatać dosłownie i w przenośni, Paroc wprowadził nowe, samoprzylepne łatki, tzw. Paroc Hvac Dots.

Paroc Hvac Dots to ciekawe rozwiązanie umożliwiające przykrycie gwoździ montażowych. Samoprzylepne łatki dostępne są w rolkach i można je nakładać bezpośrednio na główki gwoździ, dociskając delikatnie szpachelką. Ta szybka i schludna metoda pozwala uzyskać gładką, równą i szczelną izolację, bez ryzyka kondensacji. Każdą pojedynczą kropkę można bez problemu odkleić z arkusza i nałożyć w interesującym miejscu. Dodatkową zaletą Paroc Hvac Dots jest ograniczenie ilości odpadów montażowych na placu budowy, co pozwala oszczędzić czas podczas prac porządkowych.

Maskowanie gwoździ odwrotnych

Aby zakryć główki gwoździ podczas montażu lamellowych mat izolacyjnych z pokryciem AluCoat, wykonawcy jeszcze do niedawna musieli odrywać kawałki folii lub wycinać pojedyncze fragmenty nożem lub nożyczkami, a następnie przyklejać je na każdą z główek.

Wadą takich okrągłych „plastrów” były często poszarpane brzegi lub niedostateczna przyczepność, co w rezultacie przekładało się na bąble powietrzne i nierówną powierzchnię, a w konsekwencji – ryzyko wnikania wilgoci do wnętrza izolacji.

Źródło: Paroc

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę