Schenck RoTec rozszerza ofertę serwisową centrów wyważania

Schenck RoTec
Reklama
Reklama

Producent maszyn wyważających wprowadził nową usługę wysokoobrotowego wyważania wirników elastycznych. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla producentów i konserwatorów turbin, generatorów, pomp wielostopniowych i dużych tworników elektrycznych.

Wyważanie wirników elastycznych jest trudnym zadaniem i wymaga zwiększonych umiejętności pomiarowych i technicznych. Przy tym typie wirnika stan wyważenia zmienia się wraz ze wzrostem prędkości obrotowej. Aby uzyskać wiarygodne wyniki, wirniki te muszą być zawsze wyważane w okolicach prędkości roboczej. Dzięki nowej usłudze w centrach wyważania, Schenck RoTec może teraz sprostać takim wymaganiom. W skrócie oznacza to możliwość wyważania elastycznych wirników o masie do 20 ton i długości do ośmiu metrów z prędkością przekraczającą 50.000 obr/min.

Reklama

W centrach wysoko wykwalifikowani specjaliści od wyważania wirników testują, sprawdzają i mierzą zarówno pojedyncze wirniki, jak i wszystkie komponenty. Wyważają małe i duże serie na zamówienie klienta lub eliminują szkodliwe drgania bezpośrednio na maszynie w zakładzie konkretnej firmy. Ich usługi rozpoczynają się od precyzyjnego wyważania najmniejszych wirników z niewyważeniem resztkowym wynoszącym zaledwie kilka mikrogramów aż po wirniki o dużych gabarytach z procedurą dostosowaną do indywidualnych wymagań. Serwis wyważania i odwirowywania Schenck RoTec GmbH w Niemczech jest certyfikowany zgodnie z DIN EN ISO 9001, DIN EN ISO 14001, VDA 6.4 oraz Ford Q1.

Już w 13 miejscach w całej Europie działają certyfikowane ośrodki wyważania Schenck RoTec. W samych tylko Niemczech do dyspozycji klientów są cztery takie jednostki oferujące szeroką gamę usług wyważania.

Reklama

Źródło: Schenck RoTec

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama