Seco/Warwick z piecem dla amerykańskiej branży energetyki jądrowej
Grupa Seco/Warwick, lider produkcji rozwiązań próżniowych do obróbki cieplnej metali, dostarcza urządzenia dla wschodzącego rynku energetyki jądrowej, który odgrywa coraz większą rolę w Ameryce Północnej. Piec próżniowy Vector z załadunkiem poziomym ma wymiary przestrzeni roboczej 900 cm x 900 cm x 1200 cm głębokości, ładowność 1500 kg i jest wyposażony w 6 barowe wysokociśnieniowe chłodzenie gazowe oraz metalową strefę grzejną, pozwalającą na szybkie hartowanie oraz obróbkę cieplną w głębokiej próżni.
Klient ma własne urządzenia do obróbki cieplnej, jednak chce unowocześnić ich możliwości za pomocą technologii próżniowej. Będzie to ich pierwszy piec od Seco/Vacuum. Seco/Vacuum (spółka córka z Grupy Seco/Warwick) otrzymało zamówienie ze względu na swoją sprawdzoną specjalistyczną wiedzę w przemyśle nuklearnym oraz szerokie doświadczenie projektowe.
– Nasza oferta została oparta na doświadczeniu, którego nie mieli inni, a kiedy będzie weryfikowana w celu zatwierdzenia przez analizę DoE (Design of Experiment), myślę, że to doświadczenie z pewnością zadziała na korzyść – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum.
Seco/Vacuum niedawno zakończyło również swój największy dotychczas wkład w badania nad energią jądrową – piec do obróbki cieplnej dla wkładu General Atomics w nadprzewodzący centralny magnes solenoidowy do reaktora termojądrowego ITER.
Zaś piec innej spółki córki – Retech – do Odśrodkowej Obróbki Łukiem Plazmowym (PACT) obsługuje witryfikację odpadów w celu odzyskiwania niskoaktywnych odpadów nuklearnych. Retech współpracował również z klientami produkującymi stopy zoptymalizowane pod kątem ekranowania promieniowania i moderowania reakcji jądrowych.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Rozwiązanie marki Seco/Warwick ma Instytut Technologii w Karlsruhe. Zamówił on niestandardowy, 12-metrowy pionowy obrotowy piec retortowy do obróbki cieplnej części żyrotronu, jako wkład w eksperymentalny reaktor termojądrowy ITER.
Niezależnie od tego, czy chodzi o próżniową bądź atmosferową obróbkę cieplną, czy topienie – współpracę w dziedzinie medycyny nuklearnej, energii atomowej lub odzyskiwania odpadów radioaktywnych – spółki z Grupy Seco/Warwick dobrze sobie radzą. Każda z nich ma specjalistyczną wiedzę, która pozwala im wspierać klientów w różnych dziedzinach związanych z nauką jądrową. To, co je łączy, to fakt, iż mogą korzystać z mocy trzech spółek i siły łącznych doświadczeń.
Źródło: Seco/Warwick