Seco/Warwick z piecem dla amerykańskiej branży energetyki jądrowej

Seco/Warwick dla amerykańskiej branży energetyki jądrowej Seco/Warwick

Grupa Seco/Warwick, lider produkcji rozwiązań próżniowych do obróbki cieplnej metali, dostarcza urządzenia dla wschodzącego rynku energetyki jądrowej, który odgrywa coraz większą rolę w Ameryce Północnej. Piec próżniowy Vector z załadunkiem poziomym ma wymiary przestrzeni roboczej 900 cm x 900 cm x 1200 cm głębokości, ładowność 1500 kg i jest wyposażony w 6 barowe wysokociśnieniowe chłodzenie gazowe oraz metalową strefę grzejną, pozwalającą na szybkie hartowanie oraz obróbkę cieplną w głębokiej próżni. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Klient ma własne urządzenia do obróbki cieplnej, jednak chce unowocześnić ich możliwości za pomocą technologii próżniowej. Będzie to ich pierwszy piec od Seco/Vacuum. Seco/Vacuum (spółka córka z Grupy Seco/Warwick) otrzymało zamówienie ze względu na swoją sprawdzoną specjalistyczną wiedzę w przemyśle nuklearnym oraz szerokie doświadczenie projektowe. 

– Nasza oferta została oparta na doświadczeniu, którego nie mieli inni, a kiedy będzie weryfikowana w celu zatwierdzenia przez analizę DoE (Design of Experiment), myślę, że to doświadczenie z pewnością zadziała na korzyść – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum. 

Seco/Vacuum niedawno zakończyło również swój największy dotychczas wkład w badania nad energią jądrową – piec do obróbki cieplnej dla wkładu General Atomics w nadprzewodzący centralny magnes solenoidowy do reaktora termojądrowego ITER.  

Zaś piec innej spółki córki – Retech –  do Odśrodkowej Obróbki Łukiem Plazmowym (PACT) obsługuje witryfikację odpadów w celu odzyskiwania niskoaktywnych odpadów nuklearnych. Retech współpracował również z klientami produkującymi stopy zoptymalizowane pod kątem ekranowania promieniowania i moderowania reakcji jądrowych. 

Rozwiązanie marki Seco/Warwick ma Instytut Technologii w Karlsruhe. Zamówił on niestandardowy, 12-metrowy pionowy obrotowy piec retortowy do obróbki cieplnej części żyrotronu, jako wkład w eksperymentalny reaktor termojądrowy ITER. 

Niezależnie od tego, czy chodzi o próżniową bądź atmosferową obróbkę cieplną, czy topienie – współpracę w dziedzinie medycyny nuklearnej, energii atomowej lub odzyskiwania odpadów radioaktywnych – spółki z Grupy Seco/Warwick dobrze sobie radzą. Każda z nich ma specjalistyczną wiedzę, która pozwala im wspierać klientów w różnych dziedzinach związanych z nauką jądrową. To, co je łączy, to fakt, iż mogą korzystać z mocy trzech spółek i siły łącznych doświadczeń. 

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę