Piece Seco/Warwick dla chińskiego producenta wyłączników próżniowych

Piece Seco/Warwick dla chińskiego producenta wyłączników Seco/Warwick

W 2017 r. partner Grupy Seco/Wariwck po raz pierwszy zakupił dwa urządzenia od firmy. Ich niezawodność oraz wysoka jakość obrabianych elementów sprawiła, że postanowił rozwijać dalszą produkcję z Grupą Seco/Warwick jako dostawcą pieców przemysłowych. Zamówienie obejmuje trzy piece próżniowe Vector zapewniające bardzo wysoki poziom próżni i jednorodność temperatury całego wsadu. 

– Wysokopróżniowy system lutowania składający się z trzech pieców Vector trafi do chińskiego zakładu producenta przekaźników i wyłączników elektrycznych. Cieszy nas, że ponownie zdecydował się na nasze urządzenia, bo to oznacza, że poprzednie sprawują się bez zarzutu. Trzeba też przyznać, że specyfika produkcji wyłączników próżniowych, wymaga niesamowitej precyzji, bowiem wyłączniki potrzebują wysokiego poziomu próżni i jednorodności temperatury. Lutuje się je w piecach próżniowych w bardzo wysokiej próżni, dlatego konieczne było zastosowanie wydajnego systemu pomp składającego się z pompy turbomolekularnej oraz pompy suchej. Z dumą mogę powiedzieć, że tak specyficzne urządzenie potrafi wyprodukować garstka firm na świecie, a jedną z nich jesteśmy my. Nasze urządzenia mają jednak najlepsze parametry i to zadecydowało o wyborze Seco/Warwick na dostawcę technologicznego – tłumaczy Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w Grupie Seco/Warwick.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Precyzja dla branży high-tech

Vector to najbardziej wszechstronny, jednokomorowy piec próżniowy, pracujący w ponad 70 krajach poddając obróbce termicznej każdego dnia, miliony elementów spełniających najwyższe standardy. Piece próżniowe Vector zapewniają bardzo dużą rozpiętość prowadzonych procesów, a kompaktowa, modułowa konstrukcja pozwala dostosować urządzenie do konkretnych potrzeb. Dlatego są jednym z najbardziej znanych urządzeń próżniowych do obróbki cieplnej metali.  

Rodzina pieców Vector gwarantuje wysoką jakość i ochronę powierzchni obrabianych części. Dzięki równomiernemu rozkładowi temperatury zapewnia bardzo powtarzalne wyniki pracy. To idealne urządzenie wykorzystywane w produkcji wymagającej precyzji. Jednocześnie jest to piec, który charakteryzuje się niskim zużyciem energii i gazów procesowych. Niska emisyjność urządzenia przekłada się na przyjazność dla środowiska, co jest w zgodzie z filozofią firmy – Seco/Eco.

W Państwie Środka

– Bardzo intensywnie działamy na rynku chińskim. Nasza renoma jest coraz większa, stąd nie dziwi, że kolejni azjatyccy potentaci wyposażają swoje parki maszynowe w urządzenia marki Seco/Warwick. Ważne jest także to, że dotychczasowi klienci po paru latach wracają i składają kolejne zamówienia. Na chińskim rynku długotrwałe relacje z klientami są istotną wartością.  Chcemy zapewniać partnerom rozwiązania, dzięki którym będą mogli rozbudować swoją firmę i osiągać zamierzone cele związane z produkcją, jakością i rentownością podsumowuje Liu Yedong, dyrektor zarządzający Seco/Warwick China. 

Próżnia w piecu jest utrzymywana za pomocą pomp próżniowych. W zależności od zastosowania wykorzystuje się pompę pojedynczą lub kombinację pomp mechanicznych i wspomagających, dyfuzyjnych i turbomolekularnych. Zastosowana w urządzeniach zamówionych przez Partnera pompa turbomolekularna jest rodzajem mechanicznej pompy próżniowej. Turbomolekularna pompa charakteryzuje się dużą prędkością odgazowania w obszarze przepływu cząsteczek i wysokim współczynnikiem ściskania, zużywając mniej energii niż pompy dyfuzora i bez zanieczyszczenia parą oleju.  

Chiny to bardzo ważny region dla Seco/Warwick. Z roku na rok na rynek ten trafia więcej urządzeń do obróbki cieplnej metali, coraz częściej produkowanych w chińskich zakładach spółki. Grupa Seco/Warwick dostarcza rozwiązania do największych gigantów przemysłu chińskiego plasujących się na listach Global Fortune 500, stąd rozszerzenie lokalnej produkcji o kolejny segment produktowy, był uzasadniony biznesowo. Nowy kontakt na dostawę pieca Vector pokazuje, jak duże znaczenie na chińskim rynku ma wartość, jaką jest partnerstwo oraz jakość i sprawdzone urządzenie z wieloma referencjami. 

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę