Amerykański sen Grupy Seco/Warwick trwa

Amerykański sen Grupy Seco/Warwick trwa Seco/Warwick

Trzy amerykańskie spółki Grupy Seco/Warwick – Seco/Vacuum, Seco/Warwick USA i Retech – reprezentujące odrębne jednostki biznesowe w różnych lokalizacjach, zyskały 35% udziału w sprzedaży Grupy w 2022 r. i nadal rosną w siłę w każdym segmencie. 

Każda ze spółek osiągnęła znaczny postęp pod względem wydajności w 2022 r. i chociaż produkują odrębne, innowacyjne rozwiązania, wszystkie dzielą jeden wspólny system rodzinnych wartości. 

W kierunku dalszej ekspansji

Seco/Vacuum, najmłodsza amerykańska spółka zależna Seco/Warwick, przeniosła się w ubiegłym roku do większych obiektów w Meadville w Pensylwanii. Po 5 latach istnienia, owocnym roku 2021 oraz przewidując stały wzrost w przyszłości, zespół Seco/Vacuum, kierowany przez dyrektora zarządzającego Piotra Zawistowskiego, przeniósł się w kwietniu 2022 r. do nowego kompleksu przemysłowego w Meadville. Nowa lokalizacja obejmuje większą przestrzeń biurową, a także dodatkową powierzchnię produkcyjną i serwisową. Po dostarczeniu 60 różnych rozwiązań do próżniowej obróbki cieplnej od czasu rozpoczęcia działalności w 2017 r. przeprowadzka miała na celu zapewnienie firmie lepszej i szybszej obsługi rosnącego portfolio klientów.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

W przyszłości znajdzie się tam również laboratorium R&D, w którym partnerzy będą mogli obrabiać elementy w piecach Grupy Seco/Warwick według receptur procesowych. Demonstrowanie innowacyjnych technologii w rzeczywistych zastosowaniach jest kluczową przewagą konkurencyjną.

W 2022 r. Seco/Vacuum otrzymało wiele zamówień na piece próżniowe, głównie z sektora motoryzacyjnego, narzędziowego i matrycowego oraz nuklearnego. Dodatkowo, na terenie całego kraju, zainstalowano i uruchomiono osiem nowych pieców m.in.:

* próżniowy piec do odpuszczania dla producenta podzespołów elektronicznych z Pensylwanii
* próżniowy piec do lutowania aluminium dla producenta komponentów lotniczych
* piec do wyżarzania dla producenta czujników pomiarowych
* piec do odpuszczania dla producenta systemów sterowania z branży lotniczej
* próżniowy piec do azotowania dla producenta specjalistycznych rur, zaworów i kształtek z unikalnym sterowaniem HMI

Zmiany kadrowe 

Kolejna amerykańska córka Seco/Warwick, założona w 1984 r. – Seco/Warwick USA – ma nowego dyrektora zarządzającego. Marcus Lord przejął stery w czerwcu 2022 r. co dało niemal natychmiastowy i pozytywny wpływ na wyniki firmy i perspektywy na przyszłość. Dzięki kilku wielomilionowym projektom, dotyczącym zarówno nowych pieców, jak i modernizacji istniejących systemów na rynku wtórnym, każdy w zespole Seco/Warwick USA jest pełen energii i chęci, aby sprostać nowym wyzwaniom i możliwościom.

Marcus Lord pozyskał nowych partnerów przemysłowych w zakresie produkcji, co pozwoliło na lepszą kontrolę kosztów i poprawę konkurencyjności. Niektóre najważniejsze wydarzenia z 2022 r. obejmują:

* wykonanie pierwszego z kilku projektów dla mennicy amerykańskiej w zakresie modernizacji istniejących pieców do odpuszczania, dostarczonych przez Seco/Warwick w latach 90. Celem modernizacji urządzeń jest poprawa ich efektywności energetycznej i redukcji emisji.

* rozszerzenie lokalnych możliwości produkcyjnych i współpracy w celu szybszego i wydajniejszego dostosowywania się do potrzeb rynku północnoamerykańskiego.

* zatrudnienie nowych pracowników oraz motywowanie zespołu operacyjnego w Meadville.

* pozyskanie zamówienia na duży przechylny piec do topienia (Tilt Melting) od producenta aluminium pierwotnego, który ma zostać zbudowany i zainstalowany w Pensylwanii.

Wcześniejsze doświadczenie Marcusa Lorda w zarządzaniu projektami w zakładach metalurgicznych i w związanych z nimi środowiskach obróbki metali okazało się również cenne dla innych jednostek biznesowych w USA, w których dzielenie się wiedzą przynosi konkurencyjną przewagę.

Retech rozwija możliwości produkcyjne

Pod przewodnictwem dyrektora zarządzającego Earla Gooda Retech wyszedł z pandemii, zyskując zaufanie i zaangażowanie rosnącej liczby klientów z branży metalurgicznej, co wpłynęło na zwiększenie mocy produkcyjnych. Jako lider branży w zakresie niestandardowych pieców do topienia i odlewania, Retech może pochwalić się większym niż kiedykolwiek portfelem zamówień w 2022 r.

Firma będzie świętowała 60-lecie istnienia w czerwcu 2023 r., tymczasem zespół Retech może być dumny z następujących osiągnięć ostatniego okresu, takich jak:

* pierwsza dostawa urządzeń z zakładu produkcyjnego w Buffalo,
* uruchomienie pieca topielnego z trzema działami elektronowymi,
* ponad 75 mln $ nowych zamówień na urządzenia i aftermarket,
* obiecujące perspektywy na rok 2023 i kolejne lata,
* powtórne zamówienia od topowych klientów z branży tytanu,
* centrum R&D, które przyjmuje dużą liczbę zleceń na próby badawczo-rozwojowe (tool melts).

Potencjał w Ameryce 

Prezes Grupy Seco/Warwick Sławomir Woźniak wraz z Katarzyną Sawką – wiceprezes marketingu Grupy odbyli w grudniu 2022 r. spotkania z dyrektorami zarządzającymi trzech amerykańskich spółek w celu wypracowania spójnego głosu oraz strategii rynkowej Grupy Seco/Warwick w Ameryce. Rozmowy obejmowały możliwości bliższej współpracy między jednostkami biznesowymi w zakresie zakupów surowców, współpracy w zakresie sprzedaży i integracji marketingu.

– Rynek północnoamerykański jest niezwykle ważny dla działalności i dobrej kondycji Grupy. Rynek ten wzrósł z 29% całkowitej sprzedaży Grupy od początku 2022 r. do 35% na koniec trzeciego kwartału i oczekujemy, że ten trend się utrzyma. Stworzenie jednolitego przekazu marki dla wszystkich trzech oddziałów w USA pomoże nam jasno zakomunikować nasze wartości i pozwoli skuteczniej współpracować w zakresie inżynierii, pozyskiwania surowców, produkcji, a także wsparcia posprzedażowego – powiedział Sławomir Woźniak, CEO Grupy SecoEco/Warwick.

– Jednym z naszych krótkoterminowych celów jest rozpoczęcie produkcji pieców próżniowych w USA. Sprzedajemy dużą liczbę pieców Vector klientom na rynkach Ameryki Północnej i Południowej, dlatego podejmujemy kroki w kierunku większej produkcji lokalnej. Da nam to przewagę logistyczną i pomoże poprawić naszą konkurencyjność w regionie. Nasze pozostałe dwa oddziały w USA, Seco/Warwick USA w Meadville w stanie Pensylwania i Retech w Buffalo w stanie Nowy Jork, już produkują większość urządzeń lokalnie. Aby to osiągnąć, podjęliśmy kroki, aby zapewnić dodatkową przestrzeń produkcyjną. Chcemy też zatrudnić największe talenty do naszych rozwijających się zespołów badawczo-rozwojowych oraz techników produkcji – podsumował S. Woźniak.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę