Seco/Warwick dostarczy linię CAB do fabryki firmy ReTeK

Seco/Warwick dostarczy linię CAB do fabryki firmy ReTeK Seco/Warwick

Lider technologii CAB – Seco/Warwick – dostarczy to rozwiązanie chińskiemu producentowi części do skraplaczy i parowników do lodówek, zamrażarek, chłodnic stacji bazowych 5G i klimatyzatorów, którym jest Suzhou Ruitaike Machinery (ReTeK). Nowa linia do lutowania w atmosferze ochronnej będzie przeznaczona do wytwarzania elementów chłodnic akumulatorowych samochodów elektrycznych. Tym samym ReTeK rozszerzy portfolio o przyszłościowy produkt. Urządzenia zostaną zainstalowane w zakładach w Suzhou.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Zamówienie jest wynikiem dostrzeżenia przez zarząd firmy ReTeK szerokiej perspektywy rozwoju branży samochodów elektrycznych na rynku chińskim. Dzięki rozkwitowi elektromobilności akumulatory samochodowe przeznaczone do pojazdów elektrycznych, podobnie jak i inne części przeznaczone do tych pojazdów, notują potężne wzrosty produkcji. Linia zamówiona przez ReTeK składa się z następujących elementów: komory wstępnego podgrzewania, pieca radiacyjnego, pieca do odladzania, komory końcowego chłodzenia oraz specjalnego systemu sterowania. Linia CAB służyć będzie lutowaniu chłodnic baterii samochodowych o dużych gabarytach.

Linia CAB dla kolejnego chińskiego klienta

To już kolejny klient Grupy Seco/Warwick z tego regionu, który w ciągu ostatnich miesięcy zamówił linię CAB, co potwierdza zainteresowanie pojazdami elektrycznych, także w tym rejonie. Łącznie w 2020 r. sprzedano na świecie 3,24 miliona samochodów typu BEV i PHEV, co oznacza wzrost o 43% w porównaniu z rokiem go poprzedzającym. Analitycy przewidują, że ten trend się utrzyma i w 2021 r. zarejestrowanych zostanie łącznie 4,6 miliona aut elektrycznych i hybrydowych plug-in.

Od kilku lat obserwujemy wzrosty w sektorze pojazdów elektrycznych. Nasze linie do lutowania aluminium w atmosferze ochronnej idealnie się sprawdzają przy produkcji części do tych pojazdów, tj. chłodnic baterii. ReTeK jest kolejną firmą na rynku chińskim, która w ostatnich miesiącach nam zaufała i złożyła zamówienie na linię CAB. Bardzo nas to cieszy i potwierdza naszą mocną pozycję w tym sektorze mówi Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Seco/Warwick.

Kluczem do sukcesu linii CAB Seco/Warwick jest równomierność temperatury na całej szerokości taśmy – 1,9 metra. Dodatkową innowacją systemu jest unikatowa konstrukcja sekcji kurtyn i komór chłodzenia. Cały projekt jest efektem współpracy Seco/Warwick z największymi koncernami branży motoryzacyjnej.

Seco/Warwick, elektromobliność i sieci 5G

To nasza pierwsza współpraca z Seco/Warwick, ale mieliśmy okazję obserwować dotychczasowe osiągnięcia Grupy na rynku chińskim w technologii CAB. Wiedzieliśmy, że ten partner będzie dla nas idealny, ponieważ jest doświadczony w zakresie projektowania linii do obróbki dużych gabarytowo aluminiowych chłodnic. Nowe urządzenia pozwolą nam wejść na rynek chłodnic akumulatorów. Nowa linia CAB zostanie przez nas także wykorzystana przy produkcji wymienników ciepła dla stacji bazowych 5G, które są mocnym punktem naszej oferty – mówi Guodong Yue, dyrektor generalny w Suzhou Ruitaike Machinery.

Chiny to obecnie najlepiej rozwinięty kraj pod kątem infrastruktury 5G. Już dziś są tu setki tysięcy stacji bazowych 5G. Państwo Środka pod względem wdrażania infrastruktury dla nowego standardu łączności bezprzewodowych zdecydowanie wyprzedza inne kraje. Nie zamierza jednak zwalniać. Tylko w Pekinie do końca tego roku powstanie wiele nowych nadajników. Chiny planują zbudować w tym roku aż 6 tysięcy nowych stacji dla 5G. Co ciekawe, pod koniec 2020 r. stolica Państwa Środka miała ich już 37 tysięcy. Plan stworzony dla tego miasta zakłada docelowo uruchomienie aż 60 tysięcy stacji. Jest to więc potężny rynek, który pozwala takim firmom jak Suzhou Ruitaike Machinery z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę