SECO/WARWICK rozwija odlewnictwo monokrystaliczne dla lotnictwa

Firma SECO/WARWICK z powodzeniem wdraża technologię VIM w warunkach przemysłowej odlewni, która specjalizuje się w produkcji komponentów dla sektora lotniczego. Dla jednego z europejskich partnerów firma dostarczy 3 indukcyjne piece próżniowe przeznaczone do topienia i odlewania z wykorzystaniem metody krzepnięcia kierunkowego lub monokrystalicznego.
Obecnie partner ten posiada już 7 urządzeń VIM w swoich zakładach. Zastosowanie technologii VIM otwiera nowe perspektywy w zakresie odlewnictwa monokrystalicznego nadstopów niklu i kobaltu, wprowadzając nową jakość do tej dziedziny.
– To partner powracający, który obecnie będzie dysponował aż 10 urządzeniami VIM naszej marki. W piecu VIM DS/CS klient może uzyskiwać odlewy w technologii Directional Solidification lub Single Crystal. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja pieca, najwyższej jakości materiały i podzespoły a także state-of-the-art Control system pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości odlewów – powiedział Sławomir Woźniak, prezes zarządu Grupy SECO/WARWICK.
VIM z nową jakością w odlewnictwie
Nowe piece VIM mają maksymalną pojemność 40 kg. Są to urządzenia próżniowe z indukcyjnym systemem grzewczym, umożliwiające wykonywanie odlewów typu DS/SC.
Rosnąca popularność pieców VIM i znaczenie metalurgii próżniowej wynikają m.in. z dynamicznie zmieniających się wymagań produkcyjnych w lotnictwie. Najbardziej zaawansowane silniki odrzutowe wykorzystują łopatki odlewane w technologii monokrystalicznej. Przyjazny użytkownikowi system sterowania zapewnia precyzję procesów odlewania, kontrolę temperatury i kompleksowe gromadzenie danych. Piece VIM firmy SECO/WARWICK wyposażone są w unikalne i intuicyjne systemy sterowania, które gwarantują powtarzalność rezultatów i wyjątkową wydajność – bardzo ważne cechy dla branży lotniczej.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
SECO/MELT – zapoznaj się z piecem VIM
Centrum R&D SECO/WARWICK wyposażone jest w piec topielny z grzaniem indukcyjnym do metalurgii próżniowej. Piec umożliwia uzyskanie odlewów Equiax (EQ), a także w technologii krystalizacji jednokierunkowej (DS) oraz odlewania monokryształowego (SC) metodą Bridgman’a.
– Pomagamy firmom, które rozpoczynają swoją przygodę z metalurgią próżniową oraz tym, które potrzebują potwierdzenia możliwości zastosowania wybranej technologii dla konkretnych detali. Klient ma również możliwość zapoznania się z urządzeniem oraz uczestnictwa podczas prowadzenia procesu – skomentował Łukasz Piechowicz, dyrektor R&D SECO/WARWICK.
źródło: SECO/WARWICK